- Wymagania klasa 1
- Wymagania klasa 2
- Wymagania klasa 3
- J.polski kl.4-kryteria oceniania
- J.polski kl.5-kryteria oceniania
- J.polski kl.6-kryteria oceniania
- J.polski kl.7-kryteria oceniania
- J.polski kl.8-kryteria oceniania
- PSO z języka polskiego kl. 4-8
- Wymagania z historii kl. 4-8
- PSO z historii
- System oceniania j.angielski kl.1-3
- System oceniania j.angielski kl. 4-8
- Język niemiecki Klasa 7-8
- Wymagania z WOS-u kl.8
- PSO z wiedzy o społeczeństwie
- Wymagania z matematyki w kl.8
- PSO z matematyki kl. 4-8
- Wymagania z fizyki w kl.7 i w kl.8
- Wymagania z biologii kl. 5-8
- Wymagania z chemii kl. 7-8
- Zasady oceniania-Biologia, Chemia, Fizyka
- Wymagania, PSO z przyrody kl.4
- Wymagania z muzyki kl. 4
- Wymagania z plastyki kl. 4-6
- Wymagania z techniki kl. 4
- PSO z techniki
- Wymagania z informatyki
- Wymagania z religii kl. 4-8
- PSO z etyki
- Wymagania z wychowania fizycznego kl. 4-8
- Przedmiotowy System Oceniania z geografii w klasach 5-8 PSO
Zasady oceniania-Biologia, Chemia, Fizyka
- Uczeń ma obowiązek punktualnego i systematycznego przychodzenia na lekcje biologii/chemii/fizyki.
- Uczeń ma obowiązek pozostawić ład i porządek na swoim stanowisku pracy po zakończonej lekcji.
- Uczeń na każdej lekcji biologii/chemii/fizyki posiada: podręcznik, zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy oraz przybory do pisania, klej i nożyczki.
- W czasie lekcji biologii/chemii/fizyki uczeń nie je, nie pije oraz nie żuje gumy.
- Uczeń zobowiązany jest do przygotowania się do każdej lekcji; sprawdzenie wiadomości i umiejętności z trzech ostatniej lekcji może mieć formę odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej 10- 15 minutowej kartkówki.
- W przypadku nieobecności na lekcji biologii/chemii/fizyki uczeń ma prawo być nieprzygotowany do lekcji, nie mieć pracy domowej. Termin uzupełnienia zaległości ustala nauczyciel z uczniem.
- Po zrealizowaniu obszerniejszego działu materiału uczeń pisze sprawdzian wiadomości oraz umiejętności. Termin sprawdzianu ustala nauczyciel razem z uczniami z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem i zapisuje go w dzienniku elektronicznym (zakładka terminarz). Uczniowie termin sprawdzianu notują w zeszycie przedmiotowym.
- Jeżeli uczeń, z powodu usprawiedliwionej nieobecności, nie napisał sprawdzianu lub kartkówki ma obowiązek zaliczyć materiał w innym uzgodnionym z nauczycielem terminie. Jeżeli uczeń nie napisze sprawdzianu lub kartkówki otrzymuje ocenę niedostateczną.
- W wypadku dostania oceny niedostatecznej i dopuszczającej ze sprawdzianu lub kartkówki, uczeń ma prawo poprawić sprawdzian lub kartkówkę. Nauczyciel w porozumieniu uczniem ustala termin i formę poprawy.
- Uczeń może poprawić dany sprawdzian tylko jeden raz.
- W przypadku, gdy uczeń nie opanuje wiadomości i umiejętności w czasie lekcji lub chce nadrobić zaległości związane z jego nieobecnością w szkole może skorzystać z lekcji dodatkowych w ramach godzin dostępności nauczyciela. Termin konsultacji zostanie ustalony na początku roku szkolnego.
- Uczeń pisze kartkówkę lub sprawdzian samodzielnie bez dodatkowych pomocy. Jakakolwiek próba korzystania z dodatkowych pomocy (ściąg) lub pomocy kolegów, koleżanek będzie skutkowała odebraniem pracy oraz wpisaniem do dziennika oceny niedostatecznej.
- Aktywność na lekcji biologii/chemii/fizyki nagradzana jest „+”. Uzyskanie przez ucznia 3 „+” jest jednoznaczne z otrzymaniem oceny bardzo dobrej.
- Uczeń ma prawo zgłosić brak przygotowania do lekcji, nie więcej niż 3 raz w półroczu. Nauczyciel wpisuje w dzienniku „-.” Po uzyskaniu trzech „-” w ciągu jednego półrocza uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną za każde kolejne zgłoszenie nieprzygotowania.
- Uczeń ma obowiązek zgłosić nieprzygotowanie do lekcji w momencie gdy: nie posiada podręcznika lub zeszytu ćwiczeń, lub zeszytu przedmiotowego, nie jest przygotowany do odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki, nie posiada pracy domowej.
- Uczeń nie może zgłosić nieprzygotowania na lekcji, na której ma się odbyć zapowiedziany wcześniej sprawdzian lub zapowiedziana kartkówka.
- Nieprzygotowanie do lekcji uczeń ma obowiązek zgłosić na początku lekcji, poprzez wpisanie się na listę tworzoną przez dyżurnego klasy.
- Uczeń jest oceniany za: kartkówki, sprawdziany, odpowiedź ustną, aktywność na lekcji, pracę w grupie, wykonanie pracy domowej, posługiwanie się przyrządami (np. mikroskopem), przygotowanie i zaprezentowanie wiedzy w formie plakatu, albumu, prezentacji multimedialnej oraz przedstawienie jej w formie ustnej wypowiedzi.
- Przy wystawianiu oceny półrocznej/rocznej brana jest pod uwagę praca ucznia w danym półroczu/ w całym roku szkolnym.
Podpis nauczyciela:…………………………………
Podpis ucznia:………………………………………… Podpis rodziców…………………………………………….