• O programie

• Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w im odkrywaniu talentów.

Laboratoria Przyszłości zakładają wsparcie wszystkich szkół podstawowych w wykształceniu kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Dzięki opisywanemu programowi rządowemu, organy prowadzące szkoły zostaną uposażone przez państwo o wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych. Za sprawą wsparcia, miliony polskich uczniów będą mogły pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności poprzez eksperymentowanie. Śródki przekazywane będą jeszcze w 2021 roku w całości z góry. Aby przystąpić do programu szkoły nie muszą wnosić wkładu własnego.

Inicjatywa zakłada, że do końca 2021 roku samorządy prowadzące około dwunastu tysięcy szkół podstawowych w całej Polsce otrzymają środki na zaopatrzenie placówek w nowoczesne narzędzia. Z wsparcia skorzysta ponad 3 miliony uczniów.

• Inspektor Ochrony Danych - Andrzej Rybus-Tołłoczko Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych: jest pod adresem email: andrzej.rybus-tolloczko@rt-net.pl lub pod adresem Administratora danych z dopiskiem IOD. Kontakt z Administratorem - 22 632-59-94 wew.221 Informacja e-mail sp139@eduwarszawa.pl