• Konsultacje

01-167 Warszawa, ul. Zawiszy 13

tel. fax 22-631-57-73; 22-631-08-23; e-mail zppp1@edu.um.warszawa.pl

Zapraszamy

Rodziców i uczniów z klas VIII oraz III gimnazjalnych na indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi Zespołu Poradni w sobotę 16 lutego w godz. 9.00-13.00

Można do nas przyjść bez wcześniejszego umawiania się.

Naszą pomoc oferujemy bezpłatnie.

• Szkoły ponadpodstawowe

• Wykaz szkół ponadpodstawowych oraz terminy dni otwartych dostępne w zakładce REKRUTACJA oraz  Dla Rodziców - informacje dotyczące rekrutacji.

• Wyniki Konkursu

• Wyniki konkursu z języka angielskiego "Sport Idioms":

Im. Natalia Radzyńska 7a

IIm. Michał Więcław 6a
            IIIm. Ada Przybylska 5b

Wyróżnieni:
            Mateusz Puszcz 7a
            Michał Pawłowski 6a
            Maja Parzyszek 6a
            Maja Nowacka 7a
            Ignacy Stepnowski 7a
            Damian Zientarski 7a

Gratulujemy sukcesu !

•  Znalezione obrazy dla zapytania choinka gify ruchome Życzymy szczęśliwych, rodzinnych, pełnych magii i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności  i sukcesów w 2020 roku.

• Dysleksja - konsultacje

• Szanowni Rodzice uczniów klas 1-3!

Pragniesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat symptomów ryzyka dysleksji u swego dziecka, przyjdz na spotkanie z terapeutą pedagogicznym w naszej szkole. Poradz się specjalisty!
            Pani Agnieszka Olszewska zaprasza Rodziców uczniów klas 1-3 na konsultacje w dniu 12.12,w godzinach 16.30-18.30 w gabinecie pedagoga szkolnego.

• Tydzień Świadomości Dysleksji

• W dniach 10-14 grudnia 2018 roku w naszej szkole organizowany jest Tydzień Świadomości Dysleksji w ramach programu Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją( pod patronatem WCIES i PTD).

W zawiązku z tym w szkole przewiduje się następujące działania:
            -warsztaty dla uczniów podczas różnych lekcji(zwłaszcza języka polskiego) na temat motywacji,mocnych stron i skutecznych technik uczenia się,
            -konkursy( projekt okładki, Sławni dyslektycy) i zabawy ortograficzne w klasach,
            -akcja Starsi uczniowie czytają młodszym,
            -gazetka okolicznościowa dla rodziców i uczniów,
            -prelekcja dla rodziców uczniów klas 4( ew. innych zainteresowanych) w dniu 11.12.br. w sali nr 19 , piętro 2., o godz.17.30-prowadzi pedagog szkolny-p.Marcin Bukowski
            Temat : Co to jest dysleksja?Jak rodzic może pomóc dziecku z dysleksja?
            -wystawa publikacji na temat dysleksji,
            -konsultacje z psychologiem, pedagogiem.

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

• Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 w wersji pdf oraz list Minister Edukacji Narodowej do Rodziców znajduje się w zakładce - DLA RODZICÓW.

• Dyżur

• DYŻUR OPIEKUŃCZY W CZASIE PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ

PONIEDZIAŁEK    24 XII    7.00 – 14.00

CZWARTEK          27 XII    7.00 – 17.00

PIĄTEK                 28 XII     7.00 – 17.00

PONIEDZIAŁEK   31 XII    7.00 – 14.00

W TYCH DNIACH OBIADÓW NIE BĘDZIE.

• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

• Szanowni Państwo!
            Podobnie jak w poprzednich latach nasza szkoła organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. W tym roku odbędzie się on w sobotę 8 grudnia.
            Będziemy malować bombki, dekorować pierniki, przygotowywać kartki świąteczne oraz ozdoby świąteczne z wykorzystaniem techniki decoupage. Będzie też darmowa kawiarenka i degustacja potraw świątecznych. W związku z tym prosimy każdą klasę o przygotowanie potraw do degustacji. Klasy 0-III prosimy o przygotowanie ciast, pierników i słodkich potraw (szczególnie potrzebne są pierniki bez dekoracji - dekorować je będziemy na kiermaszu). Klasy IV-VIII prosimy o potrawy, które nie są słodkie (sałatki, potrawy rybne etc). Prosimy też chętnych rodziców o pomoc w organizacji kiermaszu.
            Koordynatorzy szkolni - p. Ewa Drozd i Malwina Wesserling, koordynator ze strony Rady Rodziców - p. Kamila Radosz.

• SP nr 225 zaprasza uczniów klas 4-8
            do udziału w konkursie-"BYĆ JAK IRENA SENDLEROWA"

Kategoria plastyczna: praca indywidualna ukazująca w dowolnej technice (farba, collage, wyklejanka) sylwetkę i działalność Ireny Sendlerowej( format do A-1)

Kategoria literacka: praca zbiorowa(max.3 uczniów) ukazująca działalność Ireny Sendlerowej w dowolnej formie literackiej(wiersz, opowiadanie, wywiad) w nawiązaniu do współczesności

Konkurs fotograficzny "WARSZAWSKIE ŚCIEŻKI IRENY SENDLEROWEJ"- praca indywidualna pokazująca miejsca w Warszawie związane z życiem Ireny Sendlerowej( format 10x15, jeden uczeń może zgłosić nie więcej niż 5 zdjęć).

Prace należy przekazać swoim nauczycielom plastyki i języka polskiego do dnia 28 listopada 2018 roku.
            Serdecznie zapraszam do udziału.Czekają nagrody!