Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Rozpoczynamy nabór uczestników u do Szkolnego Festiwalu Talentów.
Jeśli chcesz zaprezentować swoje talenty, uzdolnienia i umiejętności: sportowe, artystyczne (śpiew, taniec, gra na instrumencie, recytacja), plastyczne lub inne (kategoria otwarta), czekamy na Twoje zgłoszenie do 20 grudnia. Szczegółowe informacje u wychowawczy klasy lub w Bibliotece szkolnej.
E. Niedzielska M. Brędel
Szkolny Festiwal Talentów
Zebrania
Szanowni Państwo,
Zebrania z dn. 07.01 oraz 04.02. zostały odwołane.
Nowy harmonogram zebrań:
Zebrania
Szanowni Państwo,
Zebrania z dn. 08.01 oraz 05.02 zostały odwołane.
Nowy harmonogram zebrań:
Tydzień Świadomości Dysleksji.
Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją
Posiadamy Certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom
z Dysleksją. I staramy się o jego przedłużenie.Zatem po raz kolejny w naszej szkole :
Szkolny Tydzień Świadomości Dysleksji 2019
Tegoroczny Tydzień Świadomości Dysleksji zaplanowany jest na dni od 25 do 29 listopada. Przebiegać on będzie pod hasłem:Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją
W związku z powyższym szkoła przygotowała szereg działań, pozwalających lepiej poznać trudności z jakimi borykają się dzieci z dysleksją, a tym samym zbliżyć się do nich.
Celem jest zwiększenie świadomości występowania specyficznych trudności w czytaniu, pisaniu i liczeniu, ale przede wszystkim zachęcenie uczniów naszej szkoły do aktywności literackiej, ortograficznej, czytelniczej.
Ważnym elementem przedsięwzięcia jest podkreślenie, ze dysleksja nie przeszkadza w osiąganiu życiowych sukcesów.Działania planowane w ramach obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji:
1. Już 26 listopada o godz.17.30 pedagog szkolny wygłosi dla Rodziców klas 4-5 prelekcję na temat dysleksji rozwojowej, rozpoznawania, pracy w domu z uczniem z dysleksją.
2. Ogłoszenie wewnątrzszkolnego konkursu literackiego - "O człowieku, który pokonał własną słabość" (forma opowiadania).
3.Przeprowadzenie w klasach 6-8 dyktanda mającego na celu wyłonienie Mistrzów Ortografii.
3. Przeprowadzenie w klasach 0 akcji: "Poczytam Ci, młodszy Kolego”.
4. Wykonanie plakatów "Słynni dyslektycy" .
5. Przeprowadzenie w klasach czwartych i piątych lekcji wychowawczych "Dyslektycy są wśród nas".6.Wykonanie tematycznych gazetek.
7. W klasach 1-3 podczas zebrań wychowawcy przeprowadzą z rodzicami pogadanki na temat dysleksji .
8.Konsultacje ze specjalistami.
Dzień Życzliwości
Dzień Praw Dziecka
Warsztaty dla Rodziców
Oferta warsztatów dla Rodziców Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
Dyplom
KLUB WŁÓCZYKIJA
Pierwsze koty za płoty, czyli pierwszy spacer już za nami!
Z mapami w rękach i zadaniami do wykonania przez prawie 3 godziny spacerowaliśmy po Muranowie, odkrywaliśmy i podziwialiśmy murale. Niektórzy z nas wspólne spędzone chwile zatrzymali w obiektywie. Następna Wyprawa już w listopadzie. Serdecznie zachęcamy!
Historyczny Muranów (dzisiejszy Muranów i Nowolipki) to część Warszawy należąca do dzielnic Śródmieście i Wola. To miejsce o bogatej i tragicznej historii.
Mural to grafika na ścianach o wielkim formacie, ale niezbyt długim żywocie.
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK
UWAGA! MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH dobiega końca...
POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH TYTUŁÓW!!!
Do 31 października tj. do czwartku czekamy na Wasze spisy tytułów! (lista tytułów z poprawnie dopisanym autorem; kartka podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu)
6 listopada (środa) rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie niespodzianek zwycięzcom! (3 osoby, które odnalazły największą ilość tytułów i poprawnie dopisały autorów)
WSZYSTKICH uczestników zabawy „Poszukiwacze zaginionych tytułów” zapraszamy do biblioteki szkolnej w środę 6 listopada na dużej przerwie !
„RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ”
Z radością informujemy, że na randkę z książką wybrało się 116 uczniów z naszej szkoły
„POJEDYNEK KSIĄŻEK”
W „Pojedynku książek” zwyciężyły następujące książki:
„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”
„Dziennik Cwaniaczka” oraz „Magiczne drzewo”
Klub Warszawskiego Włóczykija
„Klub Warszawskiego Włóczykija”
Szkolny Klub „Warszawskiego Włóczykija” rozpoczyna swoją działalność. Będziemy poznawać miejsca zwykłe i niezwykłe, bliskie i nieco oddalone, uczyć się m. in.: korzystania z różnych źródeł informacji (mapa, plan, przewodnik, multimedia), poznawać ludzi, historię, kulturę oraz ciekawostki związanez naszą małą ojczyzną . Nasze wyprawy będziemy dokumentować (zdjęcia, filmiki, wystawy), dlatego zabierz ze sobą aparat fotograficzny lub telefon.
W najbliższy piątek tj. 25 października (ok. 14.30 -16.30) „Włóczykije” wyruszają na pierwszą wyprawę. Będziemy odkrywać „Murale warszawskiego Muranowa”. Chętni zapisują się w środę i czwartek w bibliotece szkolnej. Liczba uczestników wyprawy ograniczona. Serdecznie zapraszamy.
INSPIRACJE KORCZAKOWSKIE
Inspiracje Korczakowskie
W tym roku szkolnym będziemy realizować działania wychowawcze obejmujące między innymi projekty, konkursy, warsztaty inspirowane ideą wychowawczą wspaniałego pedagoga jakim był Janusz Korczak.
Zachęcamy do zapoznania się z zaplanowanymi działaniami i głównymi projektami między innymi : „Odznaka Korczakowska” , „Skrzynka Korczakowska” i „Klub Mediatora”. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce Edukacja Kulturalna. Zachęcamy do współpracy, jesteśmy otwarci na wszelkie nowe pomysły sugestie , uwagi i propozycje.
Warsztaty dla Rodziców
Szanowni Państwo,
w związku z przystąpieniem naszej szkoły do programu "Szkoła przyjazna prawom człowieka" zapraszamy na warsztaty dla rodziców. Termin: 23.10.2019, godz. 17.30.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
4.10.2019 r. podczas Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbyło się wręczenie nagród i dyplomów nagrodzonym w konkursie Tabliczka mnożenia na wesoło. Oto zwycięzcy:
I miejsce – Rafał Frankowski – kl. IV A
II miejsce – Tadeusz Kozłowski – kl. IV A
III miejsce – Zofia Jarząbek – kl. IV B
Wyróżnienie - Aleksandra Jarząbek - kl. VI C
Wyróżnienie - Natalia Furmanek – kl. VI C
Zwycięzcom GRATULUJEMY !!!
MIESIĄC BIBLIOTEK
PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH
POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH TYTUŁÓW
Na szkolnych korytarzach w miejscach ogólnodostępnych umieszczono tytuły książek wydrukowane małą czcionką na białych karteczkach. Bądź uważny i rozglądaj się! Znajdź jak najwięcej tytułów, dopisz do nich autorów, a cały spis podpisz własnym nazwiskiem i przynieś do biblioteki szkolnej. Zwycięzcami zostaną 3
osoby, które znajdą największą ilość tytułów książek i poprawnie dopiszą do nich autorów. Na zwycięzców czekają nagrody! Konkurs trwa do 31 października 2019 roku.
„RANDKA W CIEMNO” Z KSIĄŻKĄ”
W bibliotece szkolnej na specjalnie wyeksponowanym stoliku znajdziesz dobrze „zakamuflowaną książkę” czyli obłożoną w taki sposób, że nie można poznać ani tytułu ani treści. Zaryzykuj i zabierz książkę do domu:)
KAMISHIBAI DLA KLAS 0
Japoński teatrzyk i opowieści z morałem.
KINOBIBLIOTEKA
Na przerwach we wszystkie czwartki października będzie można obejrzeć fragmenty interesujących i wartościowych filmów.
POJEDYNEK KSIĄŻEK
zapraszamy do zabawy czytelniczej „Pojedynek książek”.W październiku zagłosuj i zdecyduj, która książka wygra.
Dzień Uśmiechu
Warsztaty dla Rodziców
Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Na Rzecz Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny Simul serdecznie zaprasza do udziału w "Programie Wzmacniania Rodziny" - warsztatach dla rodziców i dzieci w wieku 10-14 lat.
Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy, dlatego udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny.
W załączeniu przesyłamy szczegółowe informacje odnośnie tematyki i terminów warsztatów.
Z wyrazami szacunku,
Stowarzyszenie Na Rzecz Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny Simul
Programowanie
Szanowni Państwo!
Już 5 października rozpoczyna się Europejski Tydzień Kodowania 2019! Aby uczcić to wyjątkowe wydarzenie, Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK, organizuje niezwykłą imprezę – Wielkie Święto Programowania!
Serdecznie zapraszamy całą społeczność Państwa szkoły – Dyrekcję, nauczycieli, rodziców oraz przede wszystkim uczniów do udziału w tym wydarzeniu!
Spotykamy się w sobotę (5 października) w Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie (wejście od strony Recepcji). Będziemy na Was czekać
od godz. 9.00 do godz. 16.00. Wejście na Wielkie Święto Programowania jest darmowe.
Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy moc technologicznych atrakcji - roboty i strefy warsztatowe pełne zadań związanych z programowaniem oraz niezwykłe nagrody dla tych, którzy przejdą wszystkie przygotowane przez nas wzywania!
Opiekunowie oraz rodzice w tym czasie będą mogli porozmawiać z ekspertami NASK o tym jak mądrze towarzyszyć dziecku w sieci. W załączeniu znajdą Państwo pełne zaproszenie na naszą imprezę.
Po więcej informacji o CodeWeek2019 zapraszamy na stronę koduj.gov.pl. Spotkajmy się na Wielkim Święcie Programowania!
Zespół CodeWeek 2019
Archiwum Aktualności