SP nr 225 zaprasza uczniów klas 4-8
do udziału w konkursie-"BYĆ JAK IRENA SENDLEROWA"
Kategoria plastyczna: praca indywidualna ukazująca w dowolnej technice (farba, collage, wyklejanka) sylwetkę i działalność Ireny Sendlerowej( format do A-1)
Kategoria literacka: praca zbiorowa(max.3 uczniów) ukazująca działalność Ireny Sendlerowej w dowolnej formie literackiej(wiersz, opowiadanie, wywiad) w nawiązaniu do współczesności
Konkurs fotograficzny "WARSZAWSKIE ŚCIEŻKI IRENY SENDLEROWEJ"- praca indywidualna pokazująca miejsca w Warszawie związane z życiem Ireny Sendlerowej( format 10x15, jeden uczeń może zgłosić nie więcej niż 5 zdjęć).
Prace należy przekazać swoim nauczycielom plastyki i języka polskiego do dnia 28 listopada 2018 roku.
Serdecznie zapraszam do udziału.Czekają nagrody!
Konkurs
Konkurs dla klas 1-3
Zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Twórczości Plastycznej "BOMBKA BOŻONARODZENIOWA"
ZASADY UCZESTNICTWA
- każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową z opiekunem/rodzicem
- pracę należy wykonać techniką przestrzenną
- do pracy należy dołączyć oświadczenie o wyrażaniu zgody na przetwarzaniu danych osobowych ( druk oświadczenia u wychowawcy)
- termin składania prac upływa 4 XII 2018r.
Zapraszamy do udziału w konkursie Hanna Wojtaś Iwona Tymińska
Szanowni Państwo,
W związku z 100.rocznicą Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza na specjalnie przygotowany piknik dla szkół.
Serdecznie zapraszamy
Olga Tumińska
Biuro Edukacji Narodowej IPN
Spacer edukacyjny
Moja_zielona_Warszawa_2018-11-10.pdfSzkoła Podstawowa nr 222 w ramach budżetu partycypacyjnego zaprasza na spacer edukacyjny z cyklu „ Moja Zielona Warszawa”, który odbędzie się 10 listopada. Szczegóły na plakacie
Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia i Picia
W czwartek – 8 listopada obchodzimy Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia i Picia. Działania skupione są wokół tematu wody. W klasach 4-8 wychowawcy wyświetlają uczniom prezentację nt. właściwości wody. W klasach 0-3 uczniowie wykonują kolorowe napoje, dodając do wody różne owoce.
BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE
Szanowni Państwo,
w związku z udziałem placówki w projekcie BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE przekazujemy informacje o podejmowanych przez nauczycieli aktywnościach dotyczących wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Zachęcamy również do śledzenia naszej strony na facebooku: https://web.facebook.com/BohaterON/
oraz udziału w wydarzeniu: https://web.facebook.com/events/243044723046817/
Spacer edukacyjny
Szanowni Państwo
Szkoła Podstawowa nr 222 zaprasza na spacer edukacyjny z serii „Moja zielona Warszawa”, w ramach budżetu partycypacyjnego. Szczegóły na załączonym plakacie. Moja_zielona_Warszawa_2018-11-17.pdf
Pozdrawiam
Marta Pawłow
Sekretarka SP 222
Edukacyjny spacer przyrodniczy
Zapraszamy wraz z pociechami na interesujący spacer po Parku Skaryszewskim finansowany z Budżetu Partycypacyjnego.
W programie:
§ będziemy szukać kryjówek zwierząt
§ dowiemy się jaki jest związek parku z Wisłą i zobaczymy jej starorzecze z dziką wyspą bobrów i czatownią zimorodków
§ wyjaśnimy skąd w parku miejskim wzięły się zające, gdzie swój azyl mają ważki i motyle, gdzie chowają się nietoperze i jakie jest miejsce zamieszkania jednych z najmądrzejszych ptaków na świecie
§ dowiemy się także, jak urzędnicy razem z przyrodnikami w mądry sposób dbają o przyrodę parku.
Dzieci młodsze niż 4 klasa podstawówki muszą zabrać ze sobą dorosłych ;)
Spacer poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Zapraszamy całe Rodziny!
Spotykamy się przed wejściem głównym do Szkoły Podstawowej nr 222 przy ul. Esperanto 7a
w sobotę, 13 października 2018 o godz. 9:55. Planowany powrót o godz. 13:00.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zapisów.
Dzieci proszone są o posiadanie karty miejskiej lub 2 biletów ulgowych ( będziemy podróżować tramwajem )
Zapisy przez formularz:
https://goo.gl/forms/U3r6aTOrMYd41jQ03 lub e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com
Święto Programowania
Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania
6 października 2018 r. – warto zapisać tę datę w kalendarzu! Tego dnia rusza Europejski Tydzień Kodowania. Postanowiliśmy to uczcić. Do wspólnej zabawy i świętowania w godz. 10-16 zapraszamy dzieci i rodziców. Wstęp wolny! Przyjdź koniecznie.
Wielkie Święto Programowania to impreza organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.
Co, gdzie, kiedy?
Oto garść praktycznych informacji: spotykamy się w najbliższą sobotę (6 października) w budynku Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8 (to samo centrum Warszawy!) w godz. 10-16. Nie musisz kupować biletów – wstęp na Wielkie Święto Programowania jest wolny.
Co się będzie działo?
Dzieciaki będą miały wyzwanie! Jakie? Przejść 15 stref warsztatowych, gdzie aktywnie spędzą czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Za udział w tych aktywnościach otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.
Ponadto, na naszych gości czekać będą gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań.
Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.
Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i poznając robotyczne tańce.
Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota - Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.
Rodzicu, Ty też nie będziesz się nudził…
Przez cały czas trwania imprezy będą działały też stoiska eksperckie dla rodziców. Opiekunowie będą mogli zasięgnąć tam porad, m.in. jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie. Porozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie – naszym i dzieci. A ci, którzy nie mają jeszcze Profilu Zaufanego, będą mogli go założyć i potwierdzić. Dlatego pamiętaj, by wziąć dowód osobisty.
Inauguracja #CodeWeek2018
Data imprezy jest nieprzypadkowa. 6 października rusza tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, który potrwa do 21 października. CodeWeek to organizowana na terenie całej Europy, społeczna inicjatywa, dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
Zasada jest jedna: niezależnie od kompetencji spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Liczy się zapał i dobre chęci.
Scenariusze przykładowych zajęć, a także więcej informacji o tym dlaczego warto uczyć programowania i o samym Europejskim Tygodniu Kodowania, znajdziecie na stronie www.koduj.gov.plPrzyjdź i przekonaj się, że Ty też możesz programować! Wstęp wolny!
Kiedy: sobota 6 października 2018 r.,
Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz.: 10.00-16.00
Podchody po warszawsku
Dzień dobry,
Serdecznie zapraszam do udziału w projekcie "Podchody po warszawsku".
PODCHODY PO WARSZAWSKU inicjatywa dla dzieci i rodzin z Warszawy i okolic.
Impulsem do stworzenia projektu "Podchody po warszawsku" było spostrzeżenie, że dzieci z Warszawy nie znają swojego miasta, jego historii, architektury oraz specyfiki. Chcemy dać małym mieszkańcom Warszawy i nie tylko, możliwość poznania swojego miasta w atrakcyjnej dla nich formie.
Każde spotkanie podzielone będzie na półtoragodzinną część spacerową, podczas której uczestnicy poznają warszawskie Stare Miasto wykorzystując przy tym interaktywną kartę edukacyjną oraz półtoragodzinną część warsztatową, która stanie się okazją do przetworzenia zapamiętanych obrazów i wrażeń w plastyczne dzieła. Z powstałych prac utworzymy profesjonalną ekspozycję zaprezentowaną następnie w Centrum Zdrowia Dziecka, tworząc w ten sposób platformę dziecięcego dialogu, w której to najmłodsi opowiadają o Warszawie swoim rówieśnikom.W planach mamy spacery rodzinne dla rodzin, które odbędą się w dniach: 14.10.2018 - godz. 11:00, 14.10.2018 - godz. 15:00, 27.10.2018 - godz. 11:00.
Planujemy również spacery dla grup szkolnych i specjalnych w październiku, w formie 10 spotkań dla dzieci z Warszawy i spoza miasta. Prosimy o zapisywanie się mailowo, pod adresem: szymon@stodzianie.pl
Pomyślałem, że może chcielibyście Państwo byśmy specjalnie zorganizowali spacer z warsztatami dla Państwa, oczywiście bezpłatnie, w ramach projektu.
Terminy wolnych spacerów szkolnych i dla grup szkolnych:
24/09 – g. 9.00, 12.00 i 16.0025/09 – g. 9.00, 12.00
26/09 – g. 9.00, 12.00 i 16.00
27/09 – g. 9.00, 12.00
28/09 – g. 16.00
01/10 – g. 16.00
11/10 – g. 9.00, 12.00
15/10 – g. 9.00, 12.00 i 16.00
16/10 – g. 9.00, 12.00 i 16.00
17/10 – g. 16.00
22/10 – g. 9.00, 12.00 i 16.00
23/10 – g. 9.00 i 16.00
24/10 – g. 12.00 i 16.00
Zwieńczeniem przeprowadzonych spacerów będzie wernisaż wystawy prac dzieci pt. "Podchody po warszawsku w CZD" w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka połączony z premierą spektaklu dla małych pacjentów, na który serdecznie zapraszamy 27.11.2018r.
ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie Działań Niekonwencjonalnych Stodzianie i organizacja przewodników warszawskich WAWstep
WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach projektu "Patriotyzm Jutra"
ZAPRASZAMY NA STRONĘ PROJEKTU
http://podchodypowarszawsku.pl/
I na stronę na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/400251840507335/?event_time_id=400251857174000&ti=cl
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału i przekazywania informacji dalej.Szymon Gotowski
tel. kont. 883 240 735
szymon@stodzianie.plStowarzyszenie Działań Niekonwencjonalnych
www.stodzianie.pl
Serce dla zwierząt 2018 r.
4 października – w ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
- rozpoczynamy w naszej szkole po raz dziesiątyakcję charytatywną „ Serce dla Zwierząt”
Zwierzęta same nie poproszą o pomoc, robimy to w ich imieniu.
Puszka jedzenia, ciepły kocyk może uratować im życie,
zabawka - dać chwilę radości.
Każda, nawet najmniejsza rzecz jest bardzo cenna.
Małe schroniska czy osoby prywatne opiekujące się porzuconymi zwierzętami
są zawsze bardzo wdzięczne.
Nasze wsparcie daje im siłę do działania na rzecz zwierząt.Przygotujmy razem „PACZKĘ DLA BEZDOMNIACZKA”
Można przynieść karmę (np. z Rossmanna), miski, smycze, kocyki, zabawki itd.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce.
Pokażmy, że społeczność SP 139 ma gest i serce.
Przyniesione przez Was rzeczy trafią do zwierzaków z wybranego schroniska oraz kocich pensjonariuszy
Domowego Przytuliska pani Ewie Krasuskiej na warszawskiej Pradze. Zwierzęta z interwencji eko-patroli,
często są w ciężkim stanie i potrzebują jedzenia dobrej jakości.Dary rzeczowe możecie zostawiać u p. kierownik świetlicy (obok stołówki szkolnej)
Beata Zabłocka - kierownik świetlicy
Rozwijamy wolskie maluchy
Szanowni Państwo,
Wydział Kultury dla Dzielnicy Wola startuje z realizacją jesiennej edycji projektu „Rozwijamy wolskie maluchy”. We wrześniu i październiku zapraszamy dzieci na bezpłatne przedstawienia teatralne oraz warsztaty plastyczne, które są organizowane w ramach budżetu partycypacyjnego. Wszystkie zaplanowane wydarzenia odbędą się w Wolskim Centrum Kultury. Szczegóły - Plakat_informacyjny.pdf
Warsztaty dla Rodziców
KLUB „RODZINA NA 102”
- Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka, jego potrzeb …
- Poznać nowe metody, służące lepszej komunikacji z dzieckiem …
- Nabyć umiejętności rozwiązywania sytuacji trudnych ...
- Konstruktywnie rozwiązywać konflikty ...
to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w
Warsztatach Umiejętności Wychowawczych
O czym będziemy rozmawiać na zajęciach:
- Uczucia - rozpoznawanie i wyrażanie;
- Granice - jaką spełniają rolę, jak je stawiać z poszanowaniem autonomii dziecka?;
- Współpraca z dzieckiem - jak ją wypracować?;
- Konsekwencje zamiast kar;
- Radzenie sobie z sytuacjami trudnymi, konfliktowymi;
- Złość - w jaki sposób pomóc dziecku ją przeżywać i wyrażać, jak sobie radzić z własną złością;
- Odkrywanie i wzmacnianie mocnych stron dziecka i rodzica.
Cykl 10 dwugodzinnych BEZPŁATNYCH spotkań w poniedziałki.
TERMIN REALIZACJI: 01.10 - 03.12.2018r. godz.17.30-19.30plus 10 grudnia - wyjście do Sali Zabaw Kolorado
START: 01.10.2018r. godzina 17.30 – 19.30
MIEJSCE: DZIAŁ WSPARCIA I POMOCY RODZINIE OPS WOLA
NASZ ADRES: Al. Solidarności 102 - Klub „Rodzina na 102”Na czym polega warsztat?
Warsztat ma charakter zamkniętej grupy spotkaniowej, zapraszamy na 10 spotkań w grupie rodziców. Forma warsztatu to dyskusje przeplatane ćwiczeniami, doświadczeniami proponowanymi przez prowadzących, w których udział umożliwia inne spojrzenie na samego siebie i swój sposób myślenia oraz funkcjonowania.Prowadzący: Lidia Krajczewska - psycholog, Małgorzata Świderska – pedagog
TELEFONICZNE ZAPISY NA WARSZTATY: TEL. (22) 427 63 76
Klub powstał w ramach programu promowania świadomego i aktywnego rodzicielstwa w Dziale Wsparcia i Pomocy Rodzinie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
Warsztaty dla Rodziców
KLUB „RODZINA NA 102”
zaprasza na
warsztaty na temat ojcostwa
- Jeżeli bycie tatą to dla Ciebie ważne wyzwanie …
- Chcesz w roli ojca czuć się pewniej i spokojniej …
- Zależy Ci na nawiązaniu/utrzymaniu dobrej relacji ze swoim dzieckiem …
to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w warsztatach
"BYĆ OJCEM"
O czym będziemy rozmawiać na zajęciach:
- Co to znaczy - „dobra relacja”?
- Przekonania na temat ojcostwa i co z nich wynika;
- Relacje z matką dziecka - w jaki sposób wpływają na ojcowską relację z dzieckiem;
- Potrzeby Twoje i Twojego dziecka;
- Rozwijanie umiejętności komunikowania się z dzieckiem;
- O co chodzi z tym ojcowskim autorytetem?
- Uczucia - jak sobie z nimi radzić, jak wspierać dziecko w ich wyrażaniu;
- Sukcesy - dziecka i ojca – wspólna praca!
Cykl 8 dwugodzinnych BEZPŁATNYCH spotkań w czwartki
Termin realizacji : 18.10-13.12. 2018r. godz. 17.30-19.30 MIEJSCE: DZIAŁ WSPARCIA I POMOCY RODZINIE OPS WOLA
ADRES: Al. Solidarności 102 - Klub „Rodzina na 102”Na czym polega warsztat?
Warsztat ma charakter zamkniętej grupy spotkaniowej, zapraszamy na 8 spotkań w grupie ojców. Spotkania prowadzone będą przez dwóch psychologów.
Forma warsztatu to dyskusje przeplatane ćwiczeniami, doświadczeniami proponowanymi przez prowadzących, w których udział umożliwia inne spojrzenie na samego siebie i swój sposób myślenia oraz funkcjonowania.Prowadzący: Lidia Krajczewska - psycholog, Zbigniew Kołakowski – psycholog
TELEFONICZNE ZAPISY NA WARSZTATY: TEL. (22) 427 63 76 Klub powstał w ramach programu promowania świadomego i aktywnego rodzicielstwa w Dziale Wsparcia i Pomocy Rodzinie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie