• Zima w mieście

nasza szkoła uczestniczy w Warszawskim Programie „Zima w Mieście 2020” realizowanym w czasie ferii zimowych od 10 do 23 lutego 2020 r. Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2020 w elektronicznym systemie zgłoszeń znajdującym się pod adresem internetowym https://liblink.pl/t8Ayz3JO7J rozpoczynają się w dniu:

14 stycznia 2020 r. o godz. 12.00 i trwają do 21 stycznia 2020 do godz. 12.00.

Rodzice/opiekunowie prawni uczestników Akcji wnoszą opłaty w wysokości: 10 zł dziennie za opiekę oraz 10 zł dziennie za posiłki.

Informacje na temat terminów znajdują się poniżej w pliku do pobrania pod nazwą Harmonogram zapisów "Zima w Mieście" 2020.pdf.

Koordynatorem akcji na naszej szkole jest pani Agnieszka Krasuska

• .

•   Życzymy szczęśliwych, rodzinnych, pełnych magii i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności  i sukcesów w 2020 roku.

• Opieka stomatologiczna

• Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp.zo.o. sprawować będzie opiekę stomatologiczną dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 139 w gabinecie stomatologicznym przy ul. Binieckiego 6.

• Talent Woli

• Dnia 11.12.2019r. odbyła się Gala Tytułu „Talent Woli 2019”.

Filip Błaszczak uczeń kl.5d został laureatem konkursu „Talent Woli” w kategorii otwartej – modelarstwo.

Wiktoria Frejek uczennica kl.4a została nominowana do konkursu „Talent Woli w kategorii sport – judo.

Serdecznie gratulujmy sukcesu!

• KIERMASZ ADWENTOWY

• Serdecznie zapraszamy do udziału w corocznym, tradycyjnym kiermaszu adwentowym organizowanym przez Radę Rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej nr 139 w Warszawie. Zapraszamy wszystkich naszych sąsiadów - mieszkańców Woli. Można będzie zobaczyć jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły, ozdobić barwnie bombki, popróbować sił w technice decoupage, własnoręcznie skonstruować kartkę świąteczną, udekorować pierniki, skosztować świątecznych specjałów przyrządzonych przez dzieci i rodziców. Nowością na naszym kiermaszu jest możliwość nabycia ekologicznych woreczków zakupowych oraz ponowna akcja zapisania się na listę potencjalnych dawców szpiku (akcja pod patronatem DKMS). ZAPROŚCIE DO NAS KREWNYCH, ZNAJOMYCH I SĄSIADÓW.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

• Gratulacje

• Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów. Cieszymy się i gratulujemy Wiktorii Frejek osiągnięć w judo.

• Szkolny Festiwal Talentów

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
            Rozpoczynamy nabór uczestników u do Szkolnego Festiwalu Talentów.
            Jeśli chcesz zaprezentować swoje talenty, uzdolnienia i umiejętności: sportowe, artystyczne (śpiew, taniec, gra na instrumencie, recytacja), plastyczne lub inne (kategoria otwarta), czekamy na Twoje zgłoszenie do 20 grudnia. Szczegółowe informacje u wychowawczy klasy lub w Bibliotece szkolnej.
            E. Niedzielska M. Brędel

• Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją

• Posiadamy Certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom
            z Dysleksją. I staramy się o jego przedłużenie.

Zatem po raz kolejny  w naszej szkole :

Szkolny  Tydzień Świadomości Dysleksji 2019
            Tegoroczny Tydzień Świadomości Dysleksji zaplanowany jest na dni od 25 do 29 listopada.  Przebiegać on będzie pod hasłem:

Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją

W związku z powyższym szkoła przygotowała szereg działań, pozwalających lepiej poznać trudności z jakimi borykają się dzieci z dysleksją, a tym samym zbliżyć się do nich.

Celem jest  zwiększenie świadomości występowania specyficznych trudności w czytaniu, pisaniu i liczeniu, ale przede wszystkim zachęcenie uczniów naszej szkoły do aktywności literackiej, ortograficznej, czytelniczej.
            Ważnym elementem przedsięwzięcia jest  podkreślenie, ze dysleksja nie przeszkadza w osiąganiu życiowych sukcesów.

Działania planowane w ramach obchodów  Tygodnia Świadomości Dysleksji:

1. Już 26 listopada o godz.17.30 pedagog szkolny wygłosi dla Rodziców klas 4-5 prelekcję na temat dysleksji rozwojowej, rozpoznawania, pracy w domu z uczniem z dysleksją.

2. Ogłoszenie wewnątrzszkolnego  konkursu  literackiego - "O człowieku, który pokonał własną słabość" (forma opowiadania).
            3.Przeprowadzenie w klasach 6-8  dyktanda mającego na celu wyłonienie Mistrzów Ortografii.
            3. Przeprowadzenie w klasach 0  akcji: "Poczytam Ci, młodszy Kolego”.
            4. Wykonanie plakatów "Słynni dyslektycy" .
            5. Przeprowadzenie w klasach czwartych i piątych lekcji wychowawczych "Dyslektycy są wśród nas".

6.Wykonanie tematycznych gazetek.

7. W klasach 1-3 podczas zebrań wychowawcy przeprowadzą z rodzicami  pogadanki na temat dysleksji .

8.Konsultacje ze specjalistami.

• KLUB WŁÓCZYKIJA

• Pierwsze koty za płoty, czyli pierwszy spacer już za nami!

Z mapami w rękach i zadaniami do wykonania przez  prawie 3 godziny spacerowaliśmy po Muranowie, odkrywaliśmy i podziwialiśmy murale.   Niektórzy z nas wspólne spędzone chwile zatrzymali w obiektywie.  Następna Wyprawa już w listopadzie. Serdecznie zachęcamy!

Historyczny Muranów (dzisiejszy Muranów i Nowolipki) to część Warszawy należąca do dzielnic Śródmieście i Wola. To miejsce o bogatej i tragicznej historii.

Mural to grafika na ścianach o wielkim formacie, ale niezbyt długim żywocie.