• ZIMA W MIEŚCIE
     • ZIMA W MIEŚCIE

     • Akcja „Zima w Mieście 2022”

       

      Szkoła Podstawowa nr 26    ul. Miedziana 8

      Szkoła Podstawowa nr 317  ul. Deotymy 37

      Szkoła Podstawowa nr 351  ul. Olbrachta 48/56

      Szkoła Podstawowa nr 386  ul. Grenady 16

      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! W 2022 roku z powodu uruchomienia rządowego programu „Polski Ład” Warszawa straci ponad 1 mld zł swoich dochodów, co wiąże się z koniecznością wprowadzania radykalnych oszczędności i cięć w budżecie miasta. Mimo poważnych problemów finansowych, spowodowanych decyzjami rządowymi, postanowiliśmy, aby w 2022 r. kontynuować Akcję „Zima w Mieście” zapewniając najwyższy poziom jej realizacji.

      Dotychczas miasto przeznaczało na Akcję „Lato/Zima w Mieście” ponad 10 mln zł rocznie. Jednak z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej ubytkami dochodów samorządów terytorialnych, jesteśmy zmuszeni w przyszłym roku podnieść opłaty za udział dzieci w Akcji „Zima w Mieście” i prosić rodziców o partycypację w kosztach jej realizacji. Podniesienie stawki za wyżywienie jest związane z galopującą inflacją – ajenci, którzy obsługują Akcję nie są w stanie dostarczyć dzieciom odpowiednio zbilansowanego i wartościowego wyżywienia za dotychczasową kwotę.
      W związku z powyższym opłaty w 2022 r. wyniosą odpowiednio: 15 zł dziennie za wyżywienie (obiad oraz śniadanie lub podwieczorek) oraz 35 zł za opiekę.


      Warszawa wprowadza powyższe stawki na okres przejściowy tj. do czasu ustabilizowania sytuacji finansowej miasta.

       

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji „Zima w Mieście” zwolnione będą dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w Placówce zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków. Ponadto, rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki                            i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawa od lat organizuje Akcję „Zima w Mieście”, zapewniając dzieciom oraz młodzieży w ramach opieki atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek. Zróżnicowaną ofertę zajęć przygotowują ośrodki sportu i rekreacji, miejskie biura i urzędy dzielnic, szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego i kultury oraz organizacje pozarządowe działające w obszarach edukacji, sportu i rekreacji, turystyki i kultury. Należy podkreślić, że Akcja „Zima w Mieście” to zadanie dodatkowe (nieobligatoryjne, niewynikające z prawa) realizowane przez samorząd Warszawy.

      Z powodu pandemii korona wirusa przyszłoroczna Akcja „Zima w Mieście” będzie organizowana w reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami i obowiązującymi przepisami prawa. Warszawa czeka na wytyczne do organizacji półkolonii opracowane przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego od których uzależniony jest termin rozpoczęcia zapisów.

       

       

      Z poważaniem

       

      Mariola Zielińska

      Naczelnik

      Wydziału Oświaty i Wychowania

      dla Dzielnicy Wola

    • Zaproszenie do licytacji
     • Zaproszenie do licytacji

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Sympatycy naszej szkoły!

      Dołączyliśmy do akcji "Ozłacamy Kasisi". Uczymy się na lekcjach wychowawczych i zastępstwach o gospodarce wodnej, propagujemy oszczędzanie wody (rysujemy plakaty) i zbieramy pieniądze na budowę studni w Zambii. Możecie dołączyć się do zbiórki licytując ozdoby zero waste (recyklingowe) i tradycyjne. Do naszej akcji dołączyli też pracownicy szkoły. Wkrótce na aukcji pojawią się piękne bombki wykonane przez panią Basię - naszą panią woźną. Jeżeli przy jakiejś ozdobie nie ma jeszcze ceny wywoławczej - to pewnie wkrótce się pojawi (ale możecie też zaproponować własną).

      Zapraszamy do licytacji (w komentarzach pod zdjęciem danej rzeczy). Osoby, które wylicytują daną ozdobę proszone są o wpłacenie zadeklarowanej kwoty na indywidualne konto naszej szkoły w akcji. Link poniżej. Licytacja trwa do 17 grudnia. Odbiór osobisty (lub przez dziecko-ucznia - po 17 grudnia będziemy prosić o kontakt priv osoby, które wylicytują daną ozdobę- ustalimy formę odbioru).

      https://www.fundacjakasisi.pl/.../szkola-podstawowa-nr.../

      ZACHĘCAMY DO UDOSTĘPNIENIA NASZEJ AKCJI!

    • Konkurs matematyczno-językowy
     • Konkurs matematyczno-językowy

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w Dzielnicowym   Konkursie  matematyczno – językowym z elementami ekologii HAVE FUN WITH MATHS AND ECOLOGY zwyciężyli:

       

      I miejsce

      Le Van Nhi -  SP 238

      II miejsce

      Liliana Szpak – SP 225

      III miejsce - ex aequo

      Filip Szczesny – SP 25

      Maria Kowalska – SP 139

       

      Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów !!!

     • Otwarte soboty w Poradni

     • Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1, ul. Zawiszy 13

      zaprasza

      rodziców, nauczycieli i młodzież szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych na cykl

      OTWARTYCH SOBÓT PSYCHOTERAPEUTYCZNYCH

      w dniach

      20, 27.11.2021 r. oraz 4.12.2021 r. 

      w  godzinach 9 - 14

      Indywidualne konsultacje odbywać się będą po telefonicznych zapisach, ze względu na ograniczenia związane z pandemią prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału w spotkaniach w sekretariacie poradni pod numerem telefonu: 22 631-57-73 lub 22 631 - 08 - 23  (poniedziałek – piątek
      w godzinach 9.00-19.00).

      20.11.2021 r.  ZAPRASZAMY RODZICÓW  NASTOLATKÓW

      Porozmawiamy o kondycji psychicznej młodych ludzi, ich potrzebach, możliwościach wsparcia, szczególnie w aspekcie  skutków pandemii. Będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji prowadzonych przez psychologów i psychoterapeutów zajmujących się w poradni pomocą psychologiczną i psychoterapią.

      27.11 2021 r. ZAPRASZAMY  MŁODZIEŻ

      Nastoletni uczniowie będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji prowadzonych przez psychoterapeutów i psychologów. Koniecznym warunkiem przyjęcia będzie pisemna zgoda rodziców na udział uczniów niepełnoletnich lub przyjście z rodzicami.

      04.12. 2021 r. ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI

      Proponujemy możliwość indywidualnych konsultacji z psychologami i psychoterapeutami pracującymi z młodzieżą ze szkół w rejonie  naszej poradni.

      Wszystkie spotkania są bezpłatne.

      ZAPRASZAMY SERDECZNIE

       

     • .

     • Misie można przynosić do sali nr 9 do Pani Agnieszki Krasuskiej lub sali nr 8 do Pani Malwiny Wesserling. 

    • Boiska Szkolne
     • Boiska Szkolne

     • BOISKA SZKOLNE CZYNNE W GODZINACH:

       

      PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK   18.00 – 20.00

       

      SOBOTA – NIEDZIELA  (DNI ŚWIĄTECZNE)  10.00 – 20.00

     • Warsztaty on-line

     •  

      Szanowni Państwo,

      Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą inicjatywą. Jeśli uznają ją Państwo za wartościową, będziemy bardzo wdzięczni za przesłanie poniższej informacji do szkół w Dzielnicy, aby z naszych warsztatów mogło skorzystać jak najwięcej osób.

      Jest mi bardzo miło zaprosić Państwa: całe Grono Pedagogiczne i Rodziców do udziału w bezpłatnych warsztatach online Miesiąc dla Rodziny - Dziecko a pandemia, które odbędą się już w listopadzie. Zapisy trwają.

      Czas pandemii koronawirusa stawia rodzinę w świetle zupełnie nowych wyzwań. Wiele osób dostrzega negatywne konsekwencje lockdownów i zastanawia się jak z nimi walczyć.

      Nasze warsztaty są odpowiedzią na istotne problemy, które pozwoliła nam doprecyzować szczegółowa analiza obecnej sytuacji rodzin. Tematyka poruszana podczas konferencji dotyczyć będzie m.in. wyzwań związanych z powrotem dzieci do środowiska rówieśniczego, zmian w edukacji, a także relacji partnerskiej w obliczu tego trudnego czasu.

      Warsztaty składać się będą z dziesięciu internetowych konferencji, mają stanowić praktyczne i realne źródło wsparcia rodzin. Spotkania ze specjalistami z zakresu m.in. psychologii i pedagogiki mają pomóc uczestnikom odnaleźć się w nieustająco zmieniającej się rzeczywistości i zapewnić im poczucie sprawczości.

      Serdecznie zachęcam do zapoznania się ze szczegółowym programem warsztatów i przekazania informacji innym rodzicom.

      Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączniku oraz na naszej stronie internetowej: https://wszystkoorodzinie.pl/warsztaty

      Nasz projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu Po Pierwsze Rodzina.

      Jeśli uznają Państwo naszą inicjatywę za wartościową, będę wdzięczna za umieszczenie załączonego plakatu w Państwa placówce.

      Z wyrazami szacunku,

      Dorota Maria Nowak

     • Konkurs

     • Szkoła  Podstawowa  nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie zaprasza

      uczniów  wolskich szkół podstawowych klas II-VIII do wzięcia udziału

      w dzielnicowym interdyscyplinarnym  konkursie


      „PRZYSTANEK KULTURA”

      KARTA ZGŁOSZENIA DO POBRANIA.pdf


      REGULAMIN  KONKURSU      I. WSTĘP


      1.Organizator  konkursu:

      Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej                                                            

      ul. Syreny 5/7 ;  01-132 Warszawa


      II. CELE  OGÓLNE KONKURSU


      1. Kreatywne promowanie kultury połączone z diagnozą potrzeb w obszarze kultury

      2. Rozbudzanie twórczej aktywności, wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży

      3. Integracja środowiska uczniów szkół wolskich

      4.  Budzenie ducha zdrowej rywalizacji


      III. ORGANIZACJA KONKURSU


      1. Adresaci konkursu: uczniowie wolskich szkół podstawowych klas II-VIII.

      2. Termin realizacji: październik - listopad 2021.

      3. Praca konkursowa: filmik, makieta, projekt graficzny lub inne (wg. wyobraźni               

          i pomysłów uczestników)

      Filmik – nagranie filmiku (3-5min), w którym uczestnik konkursu zaprezentuje swój pomysł dotyczący utworzenia instytucji, wydarzenia  lub miejsca  czyli „kulturalnego przystanku” jaki mógłby powstać  w naszej dzielnicy.

      Makieta lub projekt graficzny – przedstawiający instytucje lub miejsce, w którym można doświadczać, wystawiać prace, obcować z szeroko rozumianą kulturą.


      Uczestnik konkursu zgłasza maksymalnie 2 prace niepublikowane i nienagradzane nigdzie wcześniej. Prace powinny być opatrzone metryczką zawierającą dane uczestnika (imię i nazwisko autora pracy, klasa, szkoła do której uczęszcza) oraz krótki opis co dana praca przedstawia.

      Prace należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres: skrzynkakorczakowska139@op.pl  lub osobiście do Organizatora tj. Szkoły Podstawowej nr 139 przy ul. Syreny 5/7 w Warszawie.

      Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu konkursowego.


      4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji prac  na wirtualnej wystawie pokonkursowej, stronie internetowej oraz Fb szkolnym.

      7. Informacje organizacyjne i wyniki konkursu zamieszczane będą na stronie internetowej  oraz portalu Facebook Organizatora: https://sp139warszawa.edupage.org

      8. Dla Wszystkich Uczestników Konkursu oraz ich Opiekunów przewidziane są pamiątkowe  dyplomy, natomiast dla Laureatów nagrody rzeczowe.

      9. Nieodebrana nagroda przechodzi na własność organizatora po upływie 7 dni kalendarzowych od dnia finału konkursu.


      IV. KOMISJA KONKURSOWA


      1. Komisję konkursową powołuje Organizator.
      2. Decyzje Komisji są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.


      V. HARMONOGRAM KONKURSU


      1. październik 2021 r. – ogłoszenie konkursu na stronie internetowej oraz Fb  Organizatora

      2. do 15 października przyjmowanie zgłoszeń szkół wolskich do Konkursu- zgłoszenia należy przesyłać na adres: skrzynkakorczakowska139@op.pl

      3. 15 listopada 2021 r – ostateczny termin przyjmowania prac konkursowych

      4. 24 listopada 2021  r – uroczysty finał konkursu.

      W zależności od sytuacji pandemicznej Organizator zastrzega sobie możliwość ogłoszenia wyników Konkursu poprzez stronę internetową oraz Fb pod adresem https://sp139warszawa.edupage.org

      5. od 24 listopada –  wirtualna wystawa pokonkursowa

      Szczegółowe informacje pod nr. tel. 22 632 59 94 wew. 211


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej
   • sp139@eduwarszawa.pl
   • (022) 632-59-94 fax 0-22 632 52 79
   • ul.Syreny 5/7 01-132 Warszawa 01-132 Warszawa Poland
   • Inspektor Ochrony Danych - Bogdan Santorek Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych: jest pod adresem email: iod@dbfo-wola.waw.pl lub pod adresem Administratora danych z dopiskiem IOD. Kontakt z Administratorem - 22 632-59-94 wew.221
   • sekretariat.sp139@eduwarszawa.pl administracja.sp139@eduwarszawa.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych