• Kangur - wyniki

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, iż w konkursie KANGUR matematyczny

laureatką została  Maja Kępczyńska z kl. 3b.

Bardzo dobry wynik uzyskała  Laura Perek – kl. 3 c

Natomiast wyróżnienia otrzymali :

Viktor Fliachynskyi  - kl. 3a

Łukasz Koziara – kl. 5a

Rafał Frankowski – kl. 6a

Grzegorz Pawłowski – kl. 7d

Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!! 😊

• Sukcesy w konkursach językowych.

•  Z ogromną przyjemnością informujemy o kolejnym już sukcesie naszych Uczniów.

Laureatami Powiatowego Konkursu MATL - Matematyka i Angielski to Lubię! zostali:

II miejsce – Anna Dyduch, klasa 6b

II miejsce – Rafał Frankowski, klasa 6a

• Sukcesy w konkursach językowych

• Prezentujemy kolejny sukces naszych Uczniów:

Laureatami Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego TEA - Time for English Adventure zostali wymienieni uczniowie:

I miejsce – Anna Dyduch, klasa 6b

II miejsce – Rafał Frankowski, klasa 6a

II miejsce – Alicja Wiechnik, klasa 6b

III miejsce – Kinga Goszczyńska, klasa 6b

Serdeczne gratulacje!

• Sukcesy w konkursach językowych

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

z ogromną przyjemnością informujemy o bardzo wysokich pozycjach naszych uczniów w międzyszkolnych konkursach językowych. Sukces naszych uczniów jest tym większy, że wszystkie te konkursy liczą się przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych:

Laureatami Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS Wspólna Europa Razem na Scenie zostali:

Kategoria: „ Poezja w j. angielskim”, klasy 5-6

I miejsce – Anna Frankowska, klasa 5b

Utwór - The Cow by Roald Dahl, https://www.youtube.com/watch?v=pIr9ERqiFfM

III miejsce – Rafał Frankowski, klasa 6a

Utwór - The Pig by Roald Dahl,https://www.youtube.com/watch?v=WdJm4gKGDv4

w dniu 23 maja 2022 r. planowane jest posiedzenie Komisji Konkursowej w związku z konkursem na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej.

J. polski i j. angielski dla Ukraińców.

W ostatnich tygodniach do klas w polskich szkołach dołączyło wiele dzieci uciekających z terenów Ukrainy. Wiele z nich ma styczność z językiem polskim po raz pierwszy. Nauka zarówno języka polskiego, jak i języka angielskiego są w takich warunkach bardzo trudne - dlatego InstaLing opracował specjalne bazy w języku ukraińskim i udostępnia wszystkie opcje premium za darmo dla uczniów z Ukrainy.

Darmowa platforma InstaLing, z której w każdym tygodniu korzysta do 200 tys. uczniów w polskich szkołach pod okiem swoich nauczycieli (system blended learning, wspomagający normalną pracę w szkole publicznej, nie zastępujący go).

Udostępniane są bazy do nauki języka angielskiego dla Ukraińców (parowane z podręcznikami używanymi przez klasy polskie, zatem nauczyciel może przydzielać słowa tymi samymi zakresami rozdziałów).

Wszystkie opcje dla osób z Ukrainy w pełni darmo, oraz od razu w interfejsie ukraińskim. Sama platforma jest także funkcjonalna i bez żadnych haczyków darmowa dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Informacja od administratora portalu:

Przy rejestracji rodzica jest opcja płatności - ale proszę pamiętać, że w ogóle rodzic się nie musi rejestrować.

To działa tak, że konto zakłada NAUCZYCIEL, generuje dla dzieci loginy i dodaje e-maile rodziców (opcjonalnie).

Natomiast jeżeli ktoś z zewnątrz wykonuje rejestrację jako rodzic, to nie jest konto szkolne i dlatego widać płatność.

Info o akcji: bit.ly/InstaLingUkraina

Wpis na FB:  https://www.facebook.com/InstaLing/posts/2492002457648674

• Pomóżmy Ukrainie

• Zbiórka darów:

„Pomóżmy Ukrainie!”

Drodzy Państwo,  w SP 139 po raz drugi organizowana jest zbiórka artykułów potrzebnych naszym sąsiadom z Ukrainy, tym razem dedykowana osobom zamieszkującym Winnyki k. Lwowa. Z informacji wynika, że potrzeby tam na miejscu są ogromne. Brakuje podstawowych produktów ( żywności, środków higienicznych itp. ) Bardzo prosimy o wsparcie i pomoc.

Najbardziej potrzebne są :

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA , bez napojów.

- ŚRODKI OPATRUNKOWE I LEKI PRZECIWBÓLOWE.

- ŚRODKI HIGIENICZNE.

- ŚRODKI CHEMICZNE.

-ŻYWNOŚĆ DLA ZWIERZĄT.

Ogromnie dziękujemy za każdą pomoc!!!

ZBIÓRKĘ PROWADZIMY DO 16 MAJA 2022 r.

Jednocześnie prosimy w miarę możliwości, abyście wybierali z listy, jeden lub więcej produktów, ale kupowanych zbiorczo w kartonach, ponieważ kartony są łatwiejsze do gromadzenia i transportu.

Koordynator:  Sylwia Kantorowska

Miejsce zbiórki: przy głównym wejściu do szkoły lub sala nr 8.