• Boiska Szkolne

• BOISKA SZKOLNE CZYNNE W GODZINACH:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK   18.00 – 20.00

SOBOTA – NIEDZIELA  (DNI ŚWIĄTECZNE)  10.00 – 20.00

• Warsztaty on-line

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą inicjatywą. Jeśli uznają ją Państwo za wartościową, będziemy bardzo wdzięczni za przesłanie poniższej informacji do szkół w Dzielnicy, aby z naszych warsztatów mogło skorzystać jak najwięcej osób.

Jest mi bardzo miło zaprosić Państwa: całe Grono Pedagogiczne i Rodziców do udziału w bezpłatnych warsztatach online Miesiąc dla Rodziny - Dziecko a pandemia, które odbędą się już w listopadzie. Zapisy trwają.

Czas pandemii koronawirusa stawia rodzinę w świetle zupełnie nowych wyzwań. Wiele osób dostrzega negatywne konsekwencje lockdownów i zastanawia się jak z nimi walczyć.

Nasze warsztaty są odpowiedzią na istotne problemy, które pozwoliła nam doprecyzować szczegółowa analiza obecnej sytuacji rodzin. Tematyka poruszana podczas konferencji dotyczyć będzie m.in. wyzwań związanych z powrotem dzieci do środowiska rówieśniczego, zmian w edukacji, a także relacji partnerskiej w obliczu tego trudnego czasu.

Warsztaty składać się będą z dziesięciu internetowych konferencji, mają stanowić praktyczne i realne źródło wsparcia rodzin. Spotkania ze specjalistami z zakresu m.in. psychologii i pedagogiki mają pomóc uczestnikom odnaleźć się w nieustająco zmieniającej się rzeczywistości i zapewnić im poczucie sprawczości.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się ze szczegółowym programem warsztatów i przekazania informacji innym rodzicom.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączniku oraz na naszej stronie internetowej: https://wszystkoorodzinie.pl/warsztaty

Nasz projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu Po Pierwsze Rodzina.

Jeśli uznają Państwo naszą inicjatywę za wartościową, będę wdzięczna za umieszczenie załączonego plakatu w Państwa placówce.

Z wyrazami szacunku,

Dorota Maria Nowak

• Szkoła  Podstawowa  nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie zaprasza

uczniów  wolskich szkół podstawowych klas II-VIII do wzięcia udziału

w dzielnicowym interdyscyplinarnym  konkursie

„PRZYSTANEK KULTURA”

KARTA ZGŁOSZENIA DO POBRANIA.pdf

REGULAMIN  KONKURSU

I. WSTĘP

1.Organizator  konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej

ul. Syreny 5/7 ;  01-132 Warszawa

II. CELE  OGÓLNE KONKURSU

1. Kreatywne promowanie kultury połączone z diagnozą potrzeb w obszarze kultury

2. Rozbudzanie twórczej aktywności, wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży

3. Integracja środowiska uczniów szkół wolskich

4.  Budzenie ducha zdrowej rywalizacji

III. ORGANIZACJA KONKURSU

1. Adresaci konkursu: uczniowie wolskich szkół podstawowych klas II-VIII.

2. Termin realizacji: październik - listopad 2021.

3. Praca konkursowa: filmik, makieta, projekt graficzny lub inne (wg. wyobraźni

i pomysłów uczestników)

Filmik – nagranie filmiku (3-5min), w którym uczestnik konkursu zaprezentuje swój pomysł dotyczący utworzenia instytucji, wydarzenia  lub miejsca  czyli „kulturalnego przystanku” jaki mógłby powstać  w naszej dzielnicy.

Makieta lub projekt graficzny – przedstawiający instytucje lub miejsce, w którym można doświadczać, wystawiać prace, obcować z szeroko rozumianą kulturą.

Uczestnik konkursu zgłasza maksymalnie 2 prace niepublikowane i nienagradzane nigdzie wcześniej. Prace powinny być opatrzone metryczką zawierającą dane uczestnika (imię i nazwisko autora pracy, klasa, szkoła do której uczęszcza) oraz krótki opis co dana praca przedstawia.

Prace należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres: skrzynkakorczakowska139@op.pl  lub osobiście do Organizatora tj. Szkoły Podstawowej nr 139 przy ul. Syreny 5/7 w Warszawie.

Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu konkursowego.

4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji prac  na wirtualnej wystawie pokonkursowej, stronie internetowej oraz Fb szkolnym.

7. Informacje organizacyjne i wyniki konkursu zamieszczane będą na stronie internetowej  oraz portalu Facebook Organizatora: https://sp139warszawa.edupage.org

8. Dla Wszystkich Uczestników Konkursu oraz ich Opiekunów przewidziane są pamiątkowe  dyplomy, natomiast dla Laureatów nagrody rzeczowe.

9. Nieodebrana nagroda przechodzi na własność organizatora po upływie 7 dni kalendarzowych od dnia finału konkursu.

IV. KOMISJA KONKURSOWA

1. Komisję konkursową powołuje Organizator.
            2. Decyzje Komisji są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.

V. HARMONOGRAM KONKURSU

1. październik 2021 r. – ogłoszenie konkursu na stronie internetowej oraz Fb  Organizatora

2. do 15 października przyjmowanie zgłoszeń szkół wolskich do Konkursu- zgłoszenia należy przesyłać na adres: skrzynkakorczakowska139@op.pl

3. 15 listopada 2021 r – ostateczny termin przyjmowania prac konkursowych

4. 24 listopada 2021  r – uroczysty finał konkursu.

W zależności od sytuacji pandemicznej Organizator zastrzega sobie możliwość ogłoszenia wyników Konkursu poprzez stronę internetową oraz Fb pod adresem https://sp139warszawa.edupage.org

5. od 24 listopada –  wirtualna wystawa pokonkursowa

Szczegółowe informacje pod nr. tel. 22 632 59 94 wew. 211