• Wniosek do pobrania w pliku PDF Wniosek.pdf

SZKOLNA PROCEDURA WYDAWANIA OPINII O UCZNIU

1. PODSTAWA PRAWNA

1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad

udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach,

szkołach i placówkach (Dz.U. 2013 nr 0 poz. 532 )

1. Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich

(Dz.U. z 2014 poz. 382).

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Opinia o uczniu w Szkole Podstawowej nr. 139 jest przygotowywana przez wychowawcę lub  pedagoga szkolnego.
        2. Opinię przygotowuje się na pisemną prośbę :
        • rodziców/prawnych opiekunów ucznia,
        • poradni psychologiczno-pedagogicznej bądź innej poradni specjalistycznej,
        • Sądu Rejonowego (w tym kuratorów sądowych),
        • innych instytucji wspomagających, w tym: Policji, MOPS, WCPR, itp.
        1. Opinię przygotowuje się w terminie 7 dni od wpłynięcia do sekretariatu szkoły pisemnego wniosku / prośby o jej sporządzenie.
        2. Druki wniosków dla rodziców/opiekunów są do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.
        3. Opinia zostaje przygotowana w dwóch egzemplarzach z podpisem osoby sporządzającej opinię. Opinia opatrzona jest pieczęcią szkoły.
        4. W opinii należy umieścić tylko te informacje, na które wychowawca bądź pedagog szkolny mają potwierdzenie w swojej dokumentacji.
        5. Rodzic ( prawny opiekun) zobowiązany jest do wskazania we wniosku dokładnych danych instytucji, do której opinia ma zostać przekazana przez szkołę.
        6. Kopię wydanej informacji ( opinii) przechowuje się w dokumentacji szkolnej poza opinią na wniosek rodziców.

Pracownik szkoły nie wydaje opinii o uczniu bez zachowania przyjętej procedury.