• JUŻ OD DZIŚ - ZDROWA KANAPKA w SP139 !

     • ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Akcja „Zdrowa  kanapka w szkole ”

          Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży.

          W okresie wzrostu i rozwoju organizmu właściwe odżywanie wpływa nie tylko na samopoczucie, stan zdrowia, funkcje poznawcze, ale także pomaga chronić organizm przed wieloma poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w późniejszych etapach życia. Znaczenie dla zdrowia mają również prawidłowe nawyki i zwyczaje żywieniowe, które najczęściej kształtują się właśnie w młodym wieku. Prawidłowe żywienie ma  korzystny wpływ na samopoczucie, wzrost i rozwój młodego organizmu, a nawet na wyniki w nauce.

           Z obserwacji nawyków żywieniowych i rozmów z uczniami wynika, że
      wielu z nich nie spożywa śniadania w tradycyjnej postaci, ale zastępuje je słodkimi lub
      słonymi przekąskami. Sytuacja ta pogarsza się z roku na rok. Warto zadbać już teraz, aby nawyki te były właściwe.

                  Dlatego też, mając na uwadze zdrowe żywienie dzieci jako jeden z najważniejszych fundamentów prawidłowego rozwoju, już od wielu lat władze Dzielnicy Wola angażują się w organizację Dnia Zdrowego Żywienia. Dzisiaj, dzięki ich trosce i hojności ponownie ruszamy z programem „ Zdrowa kanapka w szkole”. Głównym jego celem jest propagowanie drugich śniadań, które wpisują się w zasady zdrowego odżywania oraz nauka właściwych zachowań podczas posiłku. Program ten ma już wieloletnią tradycję i dzięki rozpowszechnianym wartościom cały czas cieszy się uznaniem uczniów wolskich szkól i ich rodziców.

      Dziękujemy !

      Uczniowie

    • KIERMASZ ADWENTOWY
     • KIERMASZ ADWENTOWY

     • Szanowni Państwo!

      Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w organizację Kiermaszu Adwentowego w naszej szkole. Kiermasz odbędzie się 2 grudnia 2022 w godzinach 16.00-19.00. Na kiermaszu tradycyjnie będziemy malować bombki, dekorować pierniki, będziemy mogli zaopatrzyć się w drobne upominki i ozdoby świąteczne, poczęstować się kawą i herbatą. Kiermasz jest w znacznej części finansowany przez Radę Rodziców, dlatego zapraszamy rodziców do udziału w przygotowaniach i organizacji. Rodziców chętnych do pomocy, prosimy o zgłoszenie się do wychowawców swoich dzieci lub bezpośrednio do mnie, za pośrednictwem librusa.Dochód z rozprowadzonych ozdób i upominków świątecznych przeznaczony jest na wirtualną skarbonkę Wojtusia Jonczyka: https://www.siepomaga.pl/wojtus-jonczyk.

      Zachęcamy do wykonania przez uczniów ozdób świątecznych przeznaczonych do rozprowadzenia na kiermaszu (bombki, mini choinki, stroiki, ozdoby).Starsi uczniowie mogą wykonywać ozdoby w ramach wolontariatu, ale każdy (również młodszy) może liczyć na drobny upominek od Szkolnego Klubu Wolontariatu.Dodatkowo można wykonywać ozdoby świąteczne na kiermasz Hospicjum Sióstr Felicjanek, który odbędzie się tydzień później niż nasz szkolny kiermasz.

      W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu

      Malwina Wesserling

     • KONKURS

     • Serdecznie zachęcamy do udziału w II edycji dzielnicowego  konkursu plastyczno - matematyczno - językowego HAVE FUN WITH MATH.

      REGULAMIN KONKURSU

      Organizatorami Dzielnicowego Konkursu  plastyczno - matematyczno – językowego HAVE FUN WITH MATHS są nauczyciele matematyki i języka angielskiego  ze Szkoły Podstawowej nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej: p. Sylwia Kantorowska i p. Edyta Legut 

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII z dzielnicy Wola.

      1. Cel i tematyka konkursu:

      ·       Rozwijanie zainteresowań kluczowych: matematycznych i językowych.

      ·       Zachęcanie do twórczego i kreatywnego myślenia.

      ·       Wspomaganie zdolności stosowania wiedzy w praktycznym działaniu.

      ·       Rozwijanie wyobraźni przestrzennej i wyobraźni estetycznej.

      ·        Prawidłowe posługiwanie się symbolami i pojęciami matematycznymi  i językowymi.

      1.     Warunki uczestnictwa (dla koordynatora) :

      • Dyrektor danej placówki powołuje szkolnego koordynatora odpowiadającego za przebieg konkursu.
      • Koordynator przesyła formularz zgłoszeniowy  z imienną listą uczniów do dnia

      15 listopada 2022 r.  na adres e-mail : konkursdzielnicowy.sp139@gmail.com .

      • Uczniowie, aby wziąć udział w konkursie zobowiązani są do przekazania  koordynatorowi zgody rodziców. Zgody pozostają u szkolnego koordynatora.
      • Uczestnicy konkursu przekazują swoje prace szkolnemu koordynatorowi do             

      25 listopada 2022 r.

      • Po dostarczeniu przez uczniów prac , koordynator szkolny przekazuje je bezpośrednio  do SP 139 w terminie do   30 listopada 2022 r.
      • Organizator dzielnicowy  zobowiązuje się do ocenienia prac i wyłonienia zwycięzców.  
      • Informacje na temat wygranych zostaną przesłane drogą elektroniczną na adres szkoły.
      • Prace konkursowe dostarczone do organizatora, po ustalonym terminie nie będą brane pod uwagę. 

      Warunki uczestnictwa (dla ucznia) :

      ·       Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę - bombkę wykonaną samodzielnie  w przestrzennym formacie, w dowolnej technice, z dowolnego tworzywa. Bombka musi zawierać symbole matematyczne, czy słowa w języku angielskim lub inne treści nawiązujące do matematyki czy języka angielskiego.

      ·       Każda bombka powinna posiadać zawieszkę.

      ·       Pracę należy opatrzyć przymocowaną w widocznym miejscu kartką - metryczką z danymi (imię i nazwisko, klasa, szkoła); metryczka powinna być niewielkich rozmiarów, tak aby nie przysłaniała pracy.

                 Kryteria oceny:

      ·       Zgodność pracy z tematem konkursu.

      ·       Oryginalne i ciekawe ujęcie tematu.

      ·       Staranność i estetyka wykonania pracy.

      ·       Samodzielność wykonania pracy.

      Warunki rozstrzygnięcia konkursu:

      • Konkurs rozstrzygnięty zostanie przez Komisję Konkursową.
      • Werdykt komisji jest ostateczny i nie podlega odwołaniu.
      • Wyniki zostaną przekazane 1 grudnia 2022 r. na adres szkoły.
      • Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem dyplomów i atrakcyjnych nagród rzeczowych  nastąpi 2 grudnia 2022 r. w SP 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej, ul. Syreny 5/7 w Warszawie podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w nim, to prezenty będą czekać w sekretariacie SP 139.

      ·       Bombki zostaną przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy, każdy będzie mógł je zakupić, a pieniądze otrzymane ze sprzedaży zostaną przekazane organizacjom pomocowym.

                Inne postanowienia :

      ·       Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody uczestnika na wykorzystanie wizerunku i prac konkursowych w celach promocyjnych szkoły.

      ·       Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.

      ·       Od decyzji organizatora nie przysługuje odwołanie.

       

      Opracowały: mgr Sylwia Kantorowska,                       

                            mgr Edyta Legut

      ŻYCZYMY POWODZENIA !!!! :) 

    • Warsztaty z programowania
     • Warsztaty z programowania

     • Szanowni Państwo,

       ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami". Już po raz jedenasty zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!

      Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

      Odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, w tym w Warszawie w dzielnicy Wola:

      ·         Rondo ONZ 1:  24-25.09

      a także w formie online od 3 do 25 września 2022 roku.

      Akcję honorowym patronatem wspierają: MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE i Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz inni włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w akcji. Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która jest globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.

      W 11. edycji akcji Koduj z Gigantami motywem przewodnim będzie cyberbezpieczeństwo, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci. Warsztaty zostaną poprowadzone m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.

       Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

      Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie zarejestruje się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

       

      Z wyrazami szacunku

      Barbara Kaczorek

       

       

     • LATO W MIEŚCIE - informacje

     • Ważne!!!

      Zgłaszanie nieobecności poprzez wysłanie maila:

      sp139@edu.um.warszawa.pl    

       Odwołanie żywienia bezpośrednio do ajenta

      poprzez wysłanie SMSa nr tel.: 511 827 228

      może być również mail: stolowka.sp139@gmail.com

       ZWROT PŁATNOŚCI ZA WYŻYWIENIE I OPIEKĘ

      W przypadku nieobecności uczestnika zwrot opłat za opiekę oraz posiłki nastąpi do 3.10.2022 r., po spełnieniu następujących warunków:

      - do godziny 14.00 dnia poprzedzającego nieobecność, skutecznego zgłoszenia (e-mailowego lub telefonicznego - SMS) przez rodzica;

      - do 8.09.2022 r. złożenie w FPE, do której uczęszczało dziecko, wniosku o zwrot płatności za opiekę i wyżywienie w ramach Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2022 według wzoru  udostępnionego w systemie zgłoszeń lub FPE.

      Niedopełnienie jednego z wyżej wymienionych warunków będzie jednoznaczne z rezygnacją rodzica ze zwrotu opłat.

      Wniosek o zwrot płatności znajduje się poniżej:

      https://drive.google.com/file/d/1UJx7WjpCU_gjCPUI66PvfUPrxkw3d5hw/view?usp=sharing

       

    • Kangur - wyniki
     • Kangur - wyniki

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!

      Z przyjemnością informujemy, iż w konkursie KANGUR matematyczny

       laureatką została  Maja Kępczyńska z kl. 3b.

      Bardzo dobry wynik uzyskała  Laura Perek – kl. 3 c

      Natomiast wyróżnienia otrzymali :

      Viktor Fliachynskyi  - kl. 3a

      Łukasz Koziara – kl. 5a

      Rafał Frankowski – kl. 6a

      Grzegorz Pawłowski – kl. 7d

      Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!! 😊

       

    • Sukcesy w konkursach językowych.
     • Sukcesy w konkursach językowych.

     •  Z ogromną przyjemnością informujemy o kolejnym już sukcesie naszych Uczniów.

      Laureatami Powiatowego Konkursu MATL - Matematyka i Angielski to Lubię! zostali:

      II miejsce – Anna Dyduch, klasa 6b

      II miejsce – Rafał Frankowski, klasa 6a

      Gratulujemy

    • Sukcesy w konkursach językowych
     • Sukcesy w konkursach językowych

     • Prezentujemy kolejny sukces naszych Uczniów:

      Laureatami Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego TEA - Time for English Adventure zostali wymienieni uczniowie:

      I miejsce – Anna Dyduch, klasa 6b

      II miejsce – Rafał Frankowski, klasa 6a

      II miejsce – Alicja Wiechnik, klasa 6b

      III miejsce – Kinga Goszczyńska, klasa 6b

      Serdeczne gratulacje! 

    • Sukcesy w konkursach językowych
     • Sukcesy w konkursach językowych

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

      z ogromną przyjemnością informujemy o bardzo wysokich pozycjach naszych uczniów w międzyszkolnych konkursach językowych. Sukces naszych uczniów jest tym większy, że wszystkie te konkursy liczą się przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych:

      Laureatami Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS Wspólna Europa Razem na Scenie zostali:

      Kategoria: „ Poezja w j. angielskim”, klasy 5-6

      I miejsce – Anna Frankowska, klasa 5b

      Utwór - The Cow by Roald Dahl, https://www.youtube.com/watch?v=pIr9ERqiFfM

      III miejsce – Rafał Frankowski, klasa 6a

      Utwór - The Pig by Roald Dahl,https://www.youtube.com/watch?v=WdJm4gKGDv4

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej
   • sp139@eduwarszawa.pl
   • (022) 632-59-94 fax 0-22 632 52 79
   • ul.Syreny 5/7 01-132 Warszawa 01-132 Warszawa Poland
   • Inspektor Ochrony Danych - Bogdan Santorek Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych: jest pod adresem email: iod@dbfo-wola.waw.pl lub pod adresem Administratora danych z dopiskiem IOD. Kontakt z Administratorem - 22 632-59-94 wew.221
   • sekretariat.sp139@eduwarszawa.pl administracja.sp139@eduwarszawa.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych