• 19 kwietnia

• Żonkil to ważny symbol.. Szczególnie dzisiaj - 19 kwietnia, gdy obchodzimy 79 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Ludzie, który podejmowali nierówną walkę z okupantem wykazali sie niezwykłą odwagą i niezłomną nadzieją. Taką nadzieję mają tez ludzie nieuleczalnie chorzy. Dlatego też żonkil jest symbolem hospicjów. Nasza społeczność szkolna wspiera dwa warszawskie hospicja. Jedno z nich - Hospicjum Felicjanek poprosiło nas o wsparcie. Wolontariusze z SP 139 wykonali mnóstwo papierowych żonkili, ktore beda rozdawane darczyńcom podczas majowej kwesty na rzecz Hospicjum Felicjanek..

żonkile - film

• Międzyszkolny Konkurs Językowy Poezji i Teatru WERS

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

z ogromną przyjemnością informujemy o bardzo wysokich pozycjach naszych uczniów w międzyszkolnych konkursach językowych. Sukces naszych uczniów jest tym większy, że wszystkie te konkursy liczą się przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych:

• Laureatami Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS Wspólna Europa Razem na Scenie zostali:

Kategoria: „ Poezja w j. angielskim”, klasy 5-6

I miejsce – Anna Frankowska, klasa 5b

Utwór - The Cow by Roald Dahl, https://www.youtube.com/watch?v=pIr9ERqiFfM

III miejsce – Rafał Frankowski, klasa 6a

Utwór - The Pig by Roald Dahl,https://www.youtube.com/watch?v=WdJm4gKGDv4

• Laureatami Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego TEA - Time for English Adventure zostali wymienieni uczniowie:

I miejsce – Anna Dyduch, klasa 6b

II miejsce – Rafał Frankowski, klasa 6a

II miejsce – Alicja Wiechnik, klasa 6b

III miejsce – Kinga Goszczyńska, klasa 6b

• Laureatami Powiatowego Konkursu MATL - Matematyka i Angielski to Lubię! zostali:

II miejsce – Anna Dyduch, klasa 6b

II miejsce – Rafał Frankowski, klasa 6a

• Kluby piłkarskie

na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy link internetowy do ogólnodostępnej bazy danych klubów piłkarskich, które organizują bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

W bazie znajdują się m.in. dane kontaktowe klubu oraz informacje jakie roczniki klub jest w stanie przyjąć na treningi.

Szczegółowe informacje wraz z aktualną bazą danych klubów są dostępne na stronie internetowej PZPN.

Aleje Jerozolimskie 32

• Wniosek o wydanie Karty Ucznia

W załączeniu przekazuję nowy wniosek o wydanie Karty Ucznia, dla Rodziców/opiekunów prawnych, którzy za pośrednictwem szkoły wnioskują o kartę dla Ucznia w formie wniosku papierowego.

Proszę pamiętać, że za pośrednictwem szkoły nie realizujemy wniosków kart zagubionych. W takich przypadkach zapraszamy do dowolnego Punktu Obsługi Pasażerów ZTM w celu zablokowania zagubionej karty i wydania za opłatą duplikatu karty.

Przypominamy, iż wnioski o wydanie Karty Ucznia można składać za pośrednictwem szkoły jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z okresem oczekiwania bądź w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM, w których karta zostanie wydana "od ręki" po przedłożeniu odpowiednich dokumentów.

Z poważaniem,

Katarzyna Aleksandrowicz