• ZIMA W MIEŚCIE
     • ZIMA W MIEŚCIE

     • Akcja „Zima w Mieście 2022”

       

      Szkoła Podstawowa nr 26    ul. Miedziana 8

      Szkoła Podstawowa nr 317  ul. Deotymy 37

      Szkoła Podstawowa nr 351  ul. Olbrachta 48/56

      Szkoła Podstawowa nr 386  ul. Grenady 16

      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! W 2022 roku z powodu uruchomienia rządowego programu „Polski Ład” Warszawa straci ponad 1 mld zł swoich dochodów, co wiąże się z koniecznością wprowadzania radykalnych oszczędności i cięć w budżecie miasta. Mimo poważnych problemów finansowych, spowodowanych decyzjami rządowymi, postanowiliśmy, aby w 2022 r. kontynuować Akcję „Zima w Mieście” zapewniając najwyższy poziom jej realizacji.

      Dotychczas miasto przeznaczało na Akcję „Lato/Zima w Mieście” ponad 10 mln zł rocznie. Jednak z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej ubytkami dochodów samorządów terytorialnych, jesteśmy zmuszeni w przyszłym roku podnieść opłaty za udział dzieci w Akcji „Zima w Mieście” i prosić rodziców o partycypację w kosztach jej realizacji. Podniesienie stawki za wyżywienie jest związane z galopującą inflacją – ajenci, którzy obsługują Akcję nie są w stanie dostarczyć dzieciom odpowiednio zbilansowanego i wartościowego wyżywienia za dotychczasową kwotę.
      W związku z powyższym opłaty w 2022 r. wyniosą odpowiednio: 15 zł dziennie za wyżywienie (obiad oraz śniadanie lub podwieczorek) oraz 35 zł za opiekę.


      Warszawa wprowadza powyższe stawki na okres przejściowy tj. do czasu ustabilizowania sytuacji finansowej miasta.

       

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji „Zima w Mieście” zwolnione będą dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w Placówce zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków. Ponadto, rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki                            i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawa od lat organizuje Akcję „Zima w Mieście”, zapewniając dzieciom oraz młodzieży w ramach opieki atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek. Zróżnicowaną ofertę zajęć przygotowują ośrodki sportu i rekreacji, miejskie biura i urzędy dzielnic, szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego i kultury oraz organizacje pozarządowe działające w obszarach edukacji, sportu i rekreacji, turystyki i kultury. Należy podkreślić, że Akcja „Zima w Mieście” to zadanie dodatkowe (nieobligatoryjne, niewynikające z prawa) realizowane przez samorząd Warszawy.

      Z powodu pandemii korona wirusa przyszłoroczna Akcja „Zima w Mieście” będzie organizowana w reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami i obowiązującymi przepisami prawa. Warszawa czeka na wytyczne do organizacji półkolonii opracowane przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego od których uzależniony jest termin rozpoczęcia zapisów.

       

       

      Z poważaniem

       

      Mariola Zielińska

      Naczelnik

      Wydziału Oświaty i Wychowania

      dla Dzielnicy Wola

    • Zaproszenie do licytacji
     • Zaproszenie do licytacji

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Sympatycy naszej szkoły!

      Dołączyliśmy do akcji "Ozłacamy Kasisi". Uczymy się na lekcjach wychowawczych i zastępstwach o gospodarce wodnej, propagujemy oszczędzanie wody (rysujemy plakaty) i zbieramy pieniądze na budowę studni w Zambii. Możecie dołączyć się do zbiórki licytując ozdoby zero waste (recyklingowe) i tradycyjne. Do naszej akcji dołączyli też pracownicy szkoły. Wkrótce na aukcji pojawią się piękne bombki wykonane przez panią Basię - naszą panią woźną. Jeżeli przy jakiejś ozdobie nie ma jeszcze ceny wywoławczej - to pewnie wkrótce się pojawi (ale możecie też zaproponować własną).

      Zapraszamy do licytacji (w komentarzach pod zdjęciem danej rzeczy). Osoby, które wylicytują daną ozdobę proszone są o wpłacenie zadeklarowanej kwoty na indywidualne konto naszej szkoły w akcji. Link poniżej. Licytacja trwa do 17 grudnia. Odbiór osobisty (lub przez dziecko-ucznia - po 17 grudnia będziemy prosić o kontakt priv osoby, które wylicytują daną ozdobę- ustalimy formę odbioru).

      https://www.fundacjakasisi.pl/.../szkola-podstawowa-nr.../

      ZACHĘCAMY DO UDOSTĘPNIENIA NASZEJ AKCJI!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej
    • sp139@eduwarszawa.pl
    • (022) 632-59-94 fax 0-22 632 52 79
    • ul.Syreny 5/7 01-132 Warszawa 01-132 Warszawa Poland
    • Inspektor Ochrony Danych - Bogdan Santorek Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych: jest pod adresem email: iod@dbfo-wola.waw.pl lub pod adresem Administratora danych z dopiskiem IOD. Kontakt z Administratorem - 22 632-59-94 wew.221
    • sekretariat.sp139@eduwarszawa.pl administracja.sp139@eduwarszawa.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych