• Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Chcemy zaprosić Państwa do udziału w akcji szczepienia w szkołach z jednoczesną nadzieją na jak największe uczestnictwo Państwa i Państwa dzieci. W okresie pandemii wszyscy doświadczyliśmy zamknięcia w domach, izolacji oraz nauki zdalnej. W walce z tak inwazyjnym wirusem jedynym dostępnym narzędziem jakie mamy są szczepienia. Przed nami nowy rok szkolny i ryzyko ponownej traumy związanej z lockdownem . Dlatego, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie w porozumieniu z Zarządem Dzielnicy Wola
            stworzy 10 mobilnych punktów szczepień w szkołach na Woli.

Szczepienia odbywać się będą szczepionką firmy Pfizer/Biontech - szczepionka 2 dawkowa - jedyna zatwierdzona do szczepienia dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia o największym profilu bezpieczeństwa oraz mająca najwyższe wartości skuteczności (ok 95% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem alfa tzw. wariantem brytyjskim oraz ok 87% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem delta tzw. indyjskim (aktualnie dominującym).

Mobilne punkty szczepień w szkołach będą zabezpieczone przez zespoły medyczne (w skład którego wchodzi lekarz - kwalifikujący do szczepienia, pielęgniarka - wykonująca iniekcje oraz ratownik medyczny pomagający państwu w razie jakiś pytań czy wątpliwości). Punkt będzie całkowicie zabezpieczony od strony medycznej oraz merytorycznej. Po drugiej dawce, która będzie miała miejsce w tym samym punkcie szczepień, otrzymacie Państwo Unijny Certyfikat Covid.

Wszystkich zainteresowanych uprzejmie prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji o chęci szczepienia przeciw Covid-19 i przesłanie jej do 10 sierpnia br. za pośrednictwem Librusa lub na adres mailowy szkoły: sp139@edu.um.warszawa.pl

O dalszych krokach akcji szczepionkowej, w tym miejscu, gdzie konkretnie będziecie Państwo szczepieni, zostaniecie poinformowaniu w następnym komunikacie.

Serdecznie zapraszamy Państwa oraz Państwa dzieci do mobilnych punktów szczepień w szkołach.

Mamy nadzieję, iż wspólnymi siłami uda nam uniknąć nauki zdalnej w przyszłym roku szkolnym.

• Lato w mieście

• W  naszej szkole od 28 czerwca do 16 lipca trwa Warszawska Akcja „Lato w mieście”.

Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć realizowanych w serdecznej atmosferze.

Ponadto przewidziane są wyjściach poza teren szkoły, ale będą one dostosowane do sytuacji epidemiologicznej   i zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zapraszamy!