• Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Chcemy zaprosić Państwa do udziału w akcji szczepienia w szkołach z jednoczesną nadzieją na jak największe uczestnictwo Państwa i Państwa dzieci. W okresie pandemii wszyscy doświadczyliśmy zamknięcia w domach, izolacji oraz nauki zdalnej. W walce z tak inwazyjnym wirusem jedynym dostępnym narzędziem jakie mamy są szczepienia. Przed nami nowy rok szkolny i ryzyko ponownej traumy związanej z lockdownem . Dlatego, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie w porozumieniu z Zarządem Dzielnicy Wola
            stworzy 10 mobilnych punktów szczepień w szkołach na Woli.

Szczepienia odbywać się będą szczepionką firmy Pfizer/Biontech - szczepionka 2 dawkowa - jedyna zatwierdzona do szczepienia dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia o największym profilu bezpieczeństwa oraz mająca najwyższe wartości skuteczności (ok 95% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem alfa tzw. wariantem brytyjskim oraz ok 87% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem delta tzw. indyjskim (aktualnie dominującym).

Mobilne punkty szczepień w szkołach będą zabezpieczone przez zespoły medyczne (w skład którego wchodzi lekarz - kwalifikujący do szczepienia, pielęgniarka - wykonująca iniekcje oraz ratownik medyczny pomagający państwu w razie jakiś pytań czy wątpliwości). Punkt będzie całkowicie zabezpieczony od strony medycznej oraz merytorycznej.

Szczepienia odbędą się 27 lub 28 sierpnia br. (termin do wyboru). Po drugiej dawce, która będzie miała miejsce w tym samym punkcie szczepień, otrzymacie Państwo Unijny Certyfikat Covid.

Wszystkich zainteresowanych uprzejmie prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji o chęci szczepienia przeciw Covid-19 i przesłanie jej do końca lipca br. za pośrednictwem Librusa lub na adres mailowy szkoły: sp139@edu.um.warszawa.pl

O dalszych krokach akcji szczepionkowej, w tym miejscu, gdzie konkretnie będziecie Państwo szczepieni, zostaniecie poinformowaniu w następnym komunikacie.

Serdecznie zapraszamy Państwa oraz Państwa dzieci do mobilnych punktów szczepień w szkołach.

Mamy nadzieję, iż wspólnymi siłami uda nam uniknąć nauki zdalnej w przyszłym roku szkolnym.

• Lato w mieście

• W  naszej szkole od 28 czerwca do 16 lipca trwa Warszawska Akcja „Lato w mieście”.

Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć realizowanych w serdecznej atmosferze.

Ponadto przewidziane są wyjściach poza teren szkoły, ale będą one dostosowane do sytuacji epidemiologicznej   i zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zapraszamy!