Regulamin pracy świetlicy szkolnej

W Szkole Podstawowej nr 139 w Warszawie

1. Świetlica w Szkole Podstawowej nr 139 przeznaczona jest dla dzieci w wieku do lat 10, którym rodzice
            nie mogą zapewnić opieki w czasie, przed i po lekcjach.
          2. W szczególnie trudnych sytuacjach (zdrowotnych, losowych, rodzinnych) ze świetlicy mogą korzystać starsze dzieci.
          3. Świetlica szkolna pracuje w godz. 700 - 1730
            Rodzice/prawni opiekunowie zobowiązani są do przestrzenia godzin pracy świetlicy.
          4. Rodzice/prawni opiekunowie, którzy chcą zgłosić dziecko do świetlicy na nowy rok szkolny, składają wypełnioną Kartę Zapisu (ze zgodami RODO) w terminie do 30 czerwca.
          5. Wnioski rodziców o przyjęcie dziecka do świetlicy rozpatruje kierownik świetlicy.
          6. Listę dzieci przyjętych do świetlicy podaje się do wiadomości rodziców przed rozpoczęciem roku szkolnego.
          7. W świetlicy na stałe mogą przebywać tylko dzieci ZAPISANE.
          8. Kierownik świetlicy planuje i organizuje jej pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami, uwzględniając infrastrukturę szkoły, grafiki lekcyjne uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim potrzeby rozwojowe wychowanków.
          9. Nauczyciele świetlicy realizują zaplanowane na dany rok szkolny działania opiekuńcze, dydaktyczne
            i wychowawcze. Dokumentują swoją pracę oraz obecność uczniów w świetlicy zgodnie z obowiązującymi przepisami.
          10. Wychowawcy odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci podczas ich pobytu w świetlicy oraz za powierzone im mienie szkoły.
          11. Świetlica nie ponosi odpowiedzialności za posiadane przez uczniów wartościowe rzeczy. Zaleca się,
            aby uczniowie nie przynosili ich do szkoły.
          12. Wychowankowie świetlicy mają prawo uczestniczyć we wszystkich zajęciach i imprezach organizowanych
            na terenie świetlicy.
          13. Podczas zajęć w świetlicy dzieci mogą korzystać z pomocy nauczycieli w odrabianiu lekcji.
          14. Dzieci odbierane są ze świetlicy przez rodziców/prawnych opiekunów lub inne, upoważnione przez nich na piśmie, osoby.
          15. Samodzielne wyjście ucznia ze świetlicy (szkoły) i powrót do domu wymaga pisemnej zgody rodziców /prawnych opiekunów.
          16. W sprawach dotyczących pobytu dziecka w świetlicy rodzice mogą kontaktować się z kierownikiem świetlicy i nauczycielami przez Librusa, telefonicznie lub osobiście.
          17. Wydatki związane z pracą świetlicy (zakup wyposażenia świetlicy, zabawek, artykułów sportowych, materiałów i pomocy do zajęć, nagród…) pokrywane są z dotacji przyznanych przez organ prowadzący szkołę oraz wpłat wnoszonych przez rodziców na konto Rady Rodziców.
          18. Wysokość rocznej wpłaty na fundusz świetlicowy ustala Rada Rodziców. Kwota ta jest podawana do wiadomości rodziców na pierwszym zebraniu. Wpłaty można dokonać (w całości lub w ratach) przelewem na konto bankowe Rady Rodziców lub osobiście w sekretariacie szkoły.
          19. Zamiar wypisania dziecka ze świetlicy należy zgłosić do kierownika świetlicy.