• Regulamin

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

PRAWA I WARUNKI KORZYSTANIA  Z BIBLIOTEKI

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
          2. Biblioteka udostępnia swoje zbiory zgodnie z kalendarzem pracy szkoły,  w wyznaczonych godzinach.
          3. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zaznajomienia się z regulaminem biblioteki (w tym: z regulaminem w sprawie warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych)
          4. W bibliotece należy zachowywać się cicho i kulturalnie.
          5. Czytelnicy odpowiadają materialnie za zniszczenie lub zagubienie wypożyczonych książek.
          6. Przed zakończeniem roku szkolnego  wszystkie książki wypożyczone z biblioteki powinny być  zwrócone ( w terminie wskazanym przez nauczyciela bibliotekarza).
          7. Czytelnicy zainteresowani wypożyczeniem książek na czas wakacji mogą dokonać wypożyczenia w ostatnim tygodniu roku szkolnego.

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK I POSZANOWANIE ZBIORÓW

1. Czytelnik może wypożyczać książki jedynie na swoje nazwisko.
          2. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki. W uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może ograniczyć bądź zwiększyć ilość wypożyczeń (np. przygotowanie do olimpiad, konkursów, przetrzymywanie wypożyczonych materiałów)
          3. Czytelnik zobowiązany jest do dbania o wypożyczone z biblioteki książki lub inne materiały.
          4. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę lub oddać inną                   - wskazaną przez bibliotekarza.
          5. Z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów multimedialnych można korzystać tylko na miejscu.
          6. Przed opuszczeniem biblioteki czasopisma, książki i programy edukacyjne odnosi się na miejsce.

KORZYSTANIE ZE STANOWISK KOMPUTEROWYCH

1. Komputery w bibliotece przeznaczone są przede wszystkim do celów edukacyjnych.
          2. Stanowiska komputerowe umożliwiają korzystanie ze zbiorów multimedialnych dostępnych    w bibliotece oraz do wyszukiwania informacji w internecie.
          3. Z komputera można korzystać jedynie za zgodą i pod opieką bibliotekarza.
          4. Przy komputerze można pracować, gdy w bibliotece nie odbywają się inne zajęcia.
          5. Użytkownik powinien posiadać elementarną znajomość obsługi komputera.
          6. Przy jednym stanowisku komputerowym mogą przebywać jednocześnie najwyżej dwie osoby.
          7. Pierwszeństwo korzystania z komputerów mają uczniowie którzy nie posiadają własnego sprzętu informatycznego.
          8. Korzystając ze stanowisk komputerowych nie można instalować własnych programów   i dokonywać zmian w istniejących już oprogramowaniach.
          9. Podczas korzystania z programów emitujących dźwięk zaleca się używanie słuchawek.
          10. Praca przy komputerze powinna przebiegać zgodnie z zasadami informatyki (przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, kolejność wykonywanych czynności).
          11. Nie stosowanie się do ww. zasad powoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wyznaczony przez nauczyciela bibliotekarza(najczęściej do końca semestru).