• Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 139 im.Ludwiki Wawrzyńskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie.

• Data publikacji strony internetowej: 2009-10-20
          • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2017-09-01

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej. Zapewnienie dostępności niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.

Zobacz: Ocena możliwości zapewnienia dostępności strony internetowej

Treści niedostępne

• 1. Brak jest transkrypcji opisowej niektórych materiałów dźwiękowych.
          • 2. Brak dostępności wszystkich funkcjonalności za pomocą klawiatury.
          • 3. Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.
          • 4. Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
          • 5. Część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.
          • 6. Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2020-10-26
          • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-30

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Piotr Bieńko.
          • E-mail: pbienko@edu.um.warszawa.pl
          • Telefon: 226325994

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 139 im.Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie
          • Adres: ul.Syreny 5/7 01-132 Warszawa
          • E-mail: sp139@edu.um.warszawa.pl
          • Telefon: 226325994

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Sposób dojazdu  https://www.google.pl/maps/@52.2336713,20.9649588,17z

Główny budynek znajduje się przy ul.Syreny 5/7 . W tym budynku uczą się dzieci z oddziałów pzredszkolnych oraz klas I-VIII.

Dojścae piesze są od ulicy Syreny i ulicy Wolskiej. Przejście dla  pieszych od ulicy Syreny nie posiada sygnalizacji świetlnej ani dźwiękowej. Sygnalizację świetlną i dżwiękową posiada pzrejście dla pieszych od ulicy Wolskiej. Chodnik dla pieszych nie ma wydzielonego pasa dla rowerzystów.

Najbliższe przystanki autobusowe to pzrystanek 103, 106.

Najbliższe przystanki tramwajowe to przystanek 10, 11, 13, 26, 27.

Najbliższe miejsca parkingowe - płatne znajdują się na ulicy Syreny.

Najbliższa stacja PKP to Warszawa Kasprzaka, Warszawa Koło.

Metro M2 Płocka.

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie https://www.wtp.waw.pl/

Wejście do budynku

Wejście Główne do Szkoły od ulicy Syreny znajduje się w łącznku pomiędzy salą gimnastyczną i budynkiem głównym. Wejście to jest dostępne dla osób na wózkach. Drugie wejście (boczne) znajduje się od strony dziedzińca szkoły - i jest ono niedostępne dla osób na wózkach.

Do budynku i sekretariatu szkoły możliwy jest wstęp z psem asystującym.

Sekretariat do obsługi petentów usytuowany jest na parterze.

W budynku nie ma wind.