• O bibliotece

Biblioteka jest miejscem zaczarowanym.
          Blisko tu do bajki i do prawdy, do uśmiechu i do wzruszeń…

Biblioteka szkolna to pracownia interdyscyplinarna i miejsce przyjazne każdemu uczniowi. Służy realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły oraz wspiera doskonalenie zawodowe nauczycieli. Biblioteka jest otwarta dla całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników  szkoły oraz rodziców naszych uczniów.

Biblioteka jest strefą  twórczych spotkań, ciekawych rozmów,  miejscem,  w którym odbywają się konkursy, różnorodne akcje promujące książkę  i czytelnictwo,  miejscem, w którym można zaprezentować swoje talenty, pasje  i wiedzę. To przestrzeń w której pod okiem nauczyciela bibliotekarza uczniowie mogą realizować swoje pomysły, spotykać się na wspólną pracę,  „zaszyć się”, by poczytać, a czasem po prostu pobyć w ciszy.

Księgozbiór naszej biblioteki liczy ponad 19000 woluminów i obejmuje:

• literaturę piękną i popularnonaukową dla dzieci i młodzieży,
          • literaturę pedagogiczną i metodyczną dla nauczycieli,
          • podręczniki szkolne dla uczniów,
          • czasopisma dla uczniów i nauczycieli,
          • księgozbiór podręczny: encyklopedie, słowniki, albumy, atlasy, przewodniki, leksykony
          •  zbiory specjalne: kasety magnetofonowe, wideo, płyty CD oraz audiobooki