• Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją

• Posiadamy Certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom
            z Dysleksją. I staramy się o jego przedłużenie.

Zatem po raz kolejny  w naszej szkole :

Szkolny  Tydzień Świadomości Dysleksji 2019
            Tegoroczny Tydzień Świadomości Dysleksji zaplanowany jest na dni od 25 do 29 listopada.  Przebiegać on będzie pod hasłem:

Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją

W związku z powyższym szkoła przygotowała szereg działań, pozwalających lepiej poznać trudności z jakimi borykają się dzieci z dysleksją, a tym samym zbliżyć się do nich.

Celem jest  zwiększenie świadomości występowania specyficznych trudności w czytaniu, pisaniu i liczeniu, ale przede wszystkim zachęcenie uczniów naszej szkoły do aktywności literackiej, ortograficznej, czytelniczej.
            Ważnym elementem przedsięwzięcia jest  podkreślenie, ze dysleksja nie przeszkadza w osiąganiu życiowych sukcesów.

Działania planowane w ramach obchodów  Tygodnia Świadomości Dysleksji:

1. Już 26 listopada o godz.17.30 pedagog szkolny wygłosi dla Rodziców klas 4-5 prelekcję na temat dysleksji rozwojowej, rozpoznawania, pracy w domu z uczniem z dysleksją.

2. Ogłoszenie wewnątrzszkolnego  konkursu  literackiego - "O człowieku, który pokonał własną słabość" (forma opowiadania).
            3.Przeprowadzenie w klasach 6-8  dyktanda mającego na celu wyłonienie Mistrzów Ortografii.
            3. Przeprowadzenie w klasach 0  akcji: "Poczytam Ci, młodszy Kolego”.
            4. Wykonanie plakatów "Słynni dyslektycy" .
            5. Przeprowadzenie w klasach czwartych i piątych lekcji wychowawczych "Dyslektycy są wśród nas".

6.Wykonanie tematycznych gazetek.

7. W klasach 1-3 podczas zebrań wychowawcy przeprowadzą z rodzicami  pogadanki na temat dysleksji .

8.Konsultacje ze specjalistami.

• KLUB WŁÓCZYKIJA

• Pierwsze koty za płoty, czyli pierwszy spacer już za nami!

Z mapami w rękach i zadaniami do wykonania przez  prawie 3 godziny spacerowaliśmy po Muranowie, odkrywaliśmy i podziwialiśmy murale.   Niektórzy z nas wspólne spędzone chwile zatrzymali w obiektywie.  Następna Wyprawa już w listopadzie. Serdecznie zachęcamy!

Historyczny Muranów (dzisiejszy Muranów i Nowolipki) to część Warszawy należąca do dzielnic Śródmieście i Wola. To miejsce o bogatej i tragicznej historii.

Mural to grafika na ścianach o wielkim formacie, ale niezbyt długim żywocie.