Partners

,,Lekki Tornister"

Insta.Ling

Środa 18.07.2018

Witamy na stronie naszej szkoły!

• Szanowni Państwo!
    Z góry przepraszam, jeżeli treść informacji nie jest do Państwa skierowana, bądź Państwa nie interesuje. Jednak, ze względu na to, że w czasie wakacji niewielu rodziców będzie zaglądać do Librusa lub na stronę internetową szkoły, bardzo proszę o przekazanie niniejszej informacji rodzicom, których dzieci uczestniczyły w akcji Rowerowy Maj bądź są zainteresowane zdobyciem karty rowerowej (warunek konieczny - ukończone 10 lat). Informacja pojawi się na szkolnym FB i na stronie szkoły.
    Organizator Rowerowego Maja podał informację, w jaki sposób można wykorzystać naklejki zbierane podczas akcji Rowerowy Maj(mecz na stadionie Legii):  https://www.facebook.com/notes/rowerowy-maj-warszawa/zako%C5%84czone-spos%C3%B3b-wymiany-dzienniczk%C3%B3w-rowerowego-maja-2017-na-bilety-na-mecze-l/1903017079978719/
    Druga ważna informacja dotyczy karty rowerowej. Przypominam, że szkoła nie jest organizatorem tego egzaminu, jedyny pośredniczy w przekazie informacji.O zgody dyrektora szkoły można poprosić  w sekretariacie szkoły, który jest czynny w czasie wakacji. Poniżej link do szczegółowych informacji:http://wrd.policja.waw.pl/wrd/aktualnosci/71531,UWAGA-Egzamin-na-karte-rowerowa.html
    Malwina Wesserling

• INFORMACJA DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04) informuje się, iż:

1. Szkoła Podstawowa nr 139 im.Ludwiki Wawrzyńskiej  w Warszawie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granica

W celu zapisu dziecka do Świetlicy w SP139 na rok szk. 2018/2019

proszę wypełnić i złożyć:

• Kartę zgłoszenia do Świetlicy oraz Oświadczenie
      w sprawie przetwarzania danych osobowych
      (zgody rodziców) – do końca czerwca

• Oświadczenie o sposobie odbioru ze świetlicy oraz Oświadczenie w sprawie przetwarzania danych osobowych
      (zgody osób upoważnionych do odbioru) – do końca wakacji

Rodziców, którzy złożyli już Karty zgłoszenia do świetlicy i Oświadczenia odbioru proszę o zapoznanie się z ZASADAMI PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W ŚWIETLICY oraz wypełnienie i doniesienie Oświadczeń w sprawie przetwarzania danych osobowych ( są to drugie strony obu wypełnionych dokumentów, strona trzecia to załącznik informacyjny o RODOw Świetlicy SP 139) Dokumenty  dostępne w zakładce - Dla Rodziców PDF

• Informacje  na temat programu „Dobry Start” dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

www.mrpips.gov.pl/DobryStart

• Mamy Certyfikat SZKOŁY PRZYJAZNEJ UCZNIOM Z DYSLEKSJĄ!

Dnia 13.06.2018 roku w SP 321 w Warszawie odbyło się podsumowanie IV edycji programu „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”. Miło jest nam poinformować, że nasza  szkoła spełniła kryteria programu. Pani Dyrektor Bożena Rutkowska odebrała  dla naszej szkoły Certyfikat.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołączyć do grona szkół przyjaznych uczniom  z dysleksją!

- Obrazek 1

• Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 22 czerwca 2018 r.

klasy IV - VII    o godz. 9.00

klasy III            o godz. 10.00

klasy I - II        o godz.  11.00

• Wolski Piknik Rodzinny

W najbliższą sobotę -  16 czerwca w godz. 10.00 - 14.00 zapraszamy do naszej szkoły na Wolski Piknik Rodzinny. Tematem przewodnim jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . W programie m.in. wspólny taniec Wolskiego Poloneza, inscenizacje, zajęcia plastyczne, gry sportowe, zabawy dla najmłodszych, konkursy, wystawa fotografii, wspólne śpiewanie.

• Konkurs

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i uczczenia polskich, bohaterskich lotników z czasów II wojny światowej, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najbardziej oryginalny latawiec.

Zasady:
    - latawce powinny być w barwach narodowych z emblematami polskiego lotnictwa
    - przy sprzyjających warunkach pogodowych można będzie zaprezentować latawce w ich akrobacjach powietrznych w czasie Pkniku Szkolnego 16 czerca 2018 :)
    - prace proszę dostarczyć do piątku 15.06.2018 do p. Bożeny Kozłowskiej sala 3
    - max. dwóch uczniów może wykonać 1 latawiec

Dla trzech najlepszych prac są przewidziane nagrody.

Zapraszamy!!!

• Wyniki konkursu czytelniczego HARRY POTTER I KAMIEŃ FILOZOFICZNY
    1.m.-Jan Dębek kl.5b
    2 m.-Michał Więcław-kl.5a
    3.m.-Claudia Rutz-kl.5c
    4.m.-Michał Pawłowski-kl.5a
    5.m.-Agnieszka Ozga- kl.5c
    6.m.-Alicja Stępień- kl.5b

Zwycięzcom gratuluję.
    Nagrody zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

• Wyniki konkursu 100 lat Niepodległej Polski
    1m.-  Jan Wierzbowski klasa -kl.6b
    2m.- Igor Święcki -kl.6b
    3m.- Nie przyznano